İş güvenliği uzmanı Bedri Tekin, Artı TV'de anlattı: 'AKP döneminde iş cinayetlerinde 30 bin işçi öldü'

Yayınlanma:
A+ A-
İş güvenliği uzmanı Bedri Tekin, Emek ve Hayat programına katıldı. AKP döneminde cinayetlerinde 30 bin kişinin öldüğü bilgisini veren Tekin "Şu anda görevde olan Bakan Vedat Bilgin döneminde yaklaşık 3 bin kişi hayatını kaybetti" dedi.

Artı Gerçek - Artı TV'de Emek ve Hayat programında Bartın'daki maden faciası ele alındı. İş güvenliği uzmanı Bedri Tekin, AKP iktidara geldiğinden bu yana iş cinayetlerinde 30 bin kişinin öldüğü bilgisini verdi. Tekin şöyle konuştu:

"Şu anda görevde olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin döneminde yaklaşık 3 bin kişi hayatını kaybetti. İstifa vesaire yok hep üste çıkma var. Biraz sonra belki yayın yasağı konulacak. Sizin haberlerinizde de vardı, dronelar dolaşıyormuş o bölgede ki haberlere ulaşılmasın diye. Sözüme yine Sayıştay raporuyla başlayayım. Sayıştay böyle yazdı ya da yazmadı ne önemi var? Sayıştay resmi denete ya da ziyarete gitti, Sayıştay denetlediği halde bu hususta yazmadı farz edelim. Burası bir maden ocağı, buralarda metan gazı vardır. Metan gazı havada belli bir orana geldiğinde patlaması söz konusudur. Bunu devlet de bilir, yetkililer de bilir, Sayıştay da bilir, bakanlık da bilir. Tartışmayı bence sadece Sayıştay raporuna sıkıştırmayalım. Bu kaza ihmaldir. Bu kaza sistemdir. Bu kaza devletin yetkililerin görevini yapmaması nedeniyledir. Maden bilinir. Madende ne tür kazalar olacağı bilinir."

Öne Çıkanlar