İstanbul'da güzellik merkezlerine operasyon: İki kişi gözaltına alındı

Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'da yasadışı yollarla temin ettikleri dolgu ve botoks ilaçlarını el altından güzellik merkezlerine satmaya hazırlanan şüphelilere operasyon düzenlendi. Operasyonda 2 kişi gözaltına alınırken çok sayıda dolgu ve botoks malzemesi yakalandı.

Artı Gerçek - İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasadışı yollardan temin ettikleri botoks ve dolgu ilaçlarını el altından güzellik merkezlerine satıp hem kamu zararına sebep olan hem de halk sağlığını riske atan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda iki şüpheli tespit edildi. Ekipler, kişisel bakım ve güzellik merkezlerinde kullanılan maddi değeri yüksek ilaçların şüpheliler tarafından kaçak yollarla yurt dışından kentte getirilip iki ayrı depoda saklandığını belirledi.

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 2 şüpheliyi yakaladı. Adreslerde yapılan aramalarda ise 15 bin 159 dolgu malzemesi ile işlem sırasında kullanılan malzemeler, bin 407 tıbbi cihaz, 154 botoks ilacı, 206 botoks cihazı yakalandı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. (DHA)

Öne Çıkanlar