İstanbul'dan kuvvetli yağış manzaraları: Ağaç devrildi, bahçe duvarı çöktü

İstanbul'dan kuvvetli yağış manzaraları: Ağaç devrildi, bahçe duvarı çöktü
Yayınlanma:
A+ A-
Küçükçekmece'de yağışın etkisiyle bahçe duvarı çöktü. Tedbir amaçlı doğalgaz akışı kesildi. Maltepe'de de bir ağaç, park halindeki otomobilin üzerine devrildi.

Artı Gerçek - Kuvvetli yağış dalgası, İstanbul'da bir gün aradan sonra etkisini göstermeye devam ediyor.

Saat 16.00 sıralarında Maltepe ilçesindeki Feyzullah Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi kenarında bulunan çam ağacı, şiddetli yağış ve rüzgarın etkilisiyle park halindeki 34 ABK 882 plakalı otomobilin üzerine devrildi. O sırada yolun karşısına geçmeye çalışan bir vatandaşta ağacın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Devrilen ağaç nedeniyle cadde iki yönlü trafiğe kapandı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yola devrilen ağacı kesmek için çalışma başlattı. Ağacın dalları ekipler tarafından budandı. Otomobilin daha fazla zarar görmemesi için ağacın altına kütük konuldu. Sahibi tarafından otomobilin olay yerinden alınmasının ardından ağaç, ekipler tarafından kesilerek kaldırıldı. Ağacın yoldan kaldırılmasının ardından cadde trafiğe açıldı.

6e3c77989f0e723657937a0aa3caec5a.jpg

4 METRELİK BAHÇE DUVARI ÇÖKTÜ

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Leylek Caddesi'nde ise cadde üzerinde bulunan bir apartmanın 4 metrelik bahçe duvarı çöktü. Bahçe duvarının çökmesinin ardından haber verilmesi üzerine olay yerine doğalgaz ekipleri geldi. Ekipler, gaz akışını keserek keserek yıkılan duvar alanını şeritle kapattı. Duvarın yıkılması ile yoldaki yağmur suları, bahçeye aktı.

70191fc8a892a4bb2d18143d4321a156.jpg

Yıkılan duvarın ait olduğu apartmanda oturan Hafize Vatansever şunları söyledi:

"Yıllar önce bir kaza olmuştu burada. Büyük inşaat firmalarının künkleri var. Buraya asfaltın ortasına düştü. Elektrik direği yıkıldı burada. Arabalar hasar gördü, bizim bahçe duvarımızda da hafif bir çatlama oluştu. Belediyeye gittik şikâyette bulunduk. Fotoğrafları verdik. Mühendisler de geldi, burada ölçüm yaptı. Gelen mühendis bey dedi ki "Bu çok maliyetli bir iş, ortaya kadar asfaltın çökülerek toprağın sıkılaştırılması gerekiyor. Ondan sonra yapılacak, burası çökecek, çöktükten sonra gelip yapacağız" dediler ama şimdi bütün yağmurun yağmasıyla daha çok çökmeye başladı. İnsanlar görmüyor, arabalarını park ediyor. Arabalar geçince daha çok toprak kayıyor. Büyük bir ses de oldu. Ses geldikçe parça parça dökülüyor. Tedirginiz" (DHA)

Öne Çıkanlar