İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırı: Beş kişi tutuklandı

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırı: Beş kişi tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
İstiklal Caddesi'nde saldırı ile ilgili sorgusu tamamlanan beş kişi tutuklandı. Saldırı ile ilgili tutuklananların sayısı 24'e ulaştı.

Artı Gerçek - İstiklal Caddesi'nde altı kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı saldırı ile ilgili beş kişinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Beş şüpheli, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak", "Nitelikli kasten öldürme" ve "Göçmen kaçakçılığı" suçlarından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik beş kişinin tutuklanmasına karar verdi.

Tutuklanan beş kişi arasında 'Hüssam A.' kod adlı Hasan Ali isimli şüpheli de bulunuyor.

TUTUKLU SAYISI 24'E ULAŞTI

İstiklal Caddesi'ndeki saldırının ardından aralarında bomba düzeneğini bırakmakla suçlanan Ahlam Ablashir'ın bulunduğu 49 şüpheli, 17 Kasım'da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

Şüphelilerden Ahlam Albashır ile birlikte ona ve firari şüpheli Bilal Hassan'a Türkiye'de yardım ettikleri öne sürülen 17 şüpheli 'Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğü Bozma' ve 'Nitelikli Kasten Öldürme' suçlarından 18 Kasım'da tutuklandı. 3 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, diğer 29 şüphelinin sınır dışı edilmesine karar verildi.

Daha sonraki operasyonlarda gözaltına alınan Ahlam Albashır'ın Hatay'dan ülkeye girmesine yardım eden iki şüphelinin de 20 Kasım'da tutuklanmasıyla toplam tutuklu sayısı 19 oldu. Son tutuklamalarla birlikte saldırı ile ilgili tutuklu sayısı 24'e ulaştı. (DHA)

Öne Çıkanlar