İstiklal Caddesi'ndeki saldırı ile ilgili sekiz gözaltı daha

İstiklal Caddesi'ndeki saldırı ile ilgili sekiz gözaltı daha
Saldırının zanlısı Ahlam Albashir ile şüphelilerden Bilal Hasan'ın sınırı geçmesine yardım eden iki kişi gözaltına alındı. Yardım ve yataklık suçlaması ile de altı kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Artı Gerçek- İstiklal Caddesi'nde pazar günü gerçekleşen bombalı saldırının zanlısı Ahlam Albashir ile şüphelilerden Bilal Hasan'ın sınırı geçmesine yardım eden iki kişi tespit edildi.

İl dışında yakalanan şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Bu iki kişi dışında, zanlılara 'yardım ve yataklık' ettikleri gerekçesiyle altı kişi için daha gözaltı kararı çıkarıldı. Daha önce de 51 kişi gözaltına alınmış bunlardan 2'si serbest bırakılmış 17'si ise tutuklanmıştı.

BOMBA İLE İLGİLİ YENİ BULGULAR

Saldırıda kullanılan bomba ile ilgili de yeni bulgular basınla paylaşıldı. Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri zaman ayarlı olduğu değerlendirilen bombanın parçalarını topladı. Ana maddesi TNT olan bombanın güçlenmesi için içine çivi, olta ucuna takılan kurşunlar ve metal parçalar konulduğunu belirleyen ekipler, olay yerinden topladıkları parçaları incelemeye başladı. (DHA)

Öne Çıkanlar