İstiklal Caddesi'ndeki saldırı sonrası verilen ifadede 'ÖSO' ayrıntısı

İstiklal Caddesi'ndeki saldırı sonrası verilen ifadede 'ÖSO' ayrıntısı
İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı düzenlemekle suçlanan Albashir'in bir süre evinde kaldığı Ahmad Haj Hasan, ifadesinde ağabeyinin ÖSO saflarında savaşırken öldüğünü söyledi.

Artı Gerçek - İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyla ilgili tutuklanan Ahmad Haj Hasan, Yasir Al Korali, Fatma Berkel, Ferhat Habeş, Hüseyin Güneş, Rama Eltaha ve Ahmed Elşeybun'un ifadeleri ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Fırat Fıstık'ın haberine göre, bombalı paketi bırakmakla suçlanan Ahlam Albashir'in kısa süre evinde kaldığı Ahmad Haj Hasan'ın savunmasında dikkat çeken bir detay bulunuyor.

AĞABEYİNİN ÖSO'DA SAVAŞIIRKEN ÖLDÜĞÜNÜ VURGULADI

Hasan savunmasında ağabeyinin Özgür Suriye Ordusu'nda savaşırken öldüğünü özellikle belirtti ve “Ben asla PKK’yı tutmuyorum. Benim ağabeyim Suriye Özgür Ordusu’nda şehit edilmiştir. Benim bu olayla bir ilgim yoktur. Atılı suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

TAKSİM’E GÖTÜREN ARACIN ŞOFÖRÜ KONUŞTU

Albashir'i patlamanın gerçekleştiği gün de dahil olmak üzere üç kez Taksim'e götüren Yasir El Korali de ifadesinde “Türkiye'de 7 yıldır yaşamaktayım. Çocuklarım Türkiye'de doğdu. Eğer bilseydim bu kadın bunları yapacaktı, bu kadını arabama alıp onu götürmezdim” diye konuştu. Korali'nin kullandığı araçta bomba kalıntıları tespit edildi.(KAYNAK)

Öne Çıkanlar