İtalya Başbakanı Draghi, Erdoğan'la görüşmek için Türkiye'ye geliyor

İtalya Başbakanı Draghi, Erdoğan'la görüşmek için Türkiye'ye geliyor
Yayınlanma:
A+ A-
İtalya Başbakanı Draghi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetine icabetle, yarın Türkiye’ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. Yapılacak görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye-AB ilişkileri ile bölgesel ve küresel meseleler de ele alınması planlanıyor.

Karar’da yer alan habere göre; İtalya Başbakanı Mario Draghi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirecek. 5 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşecek ziyaret çerçevesinde, Türkiye-İtalya Üçüncü Hükümetlerarası Zirve Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan Draghi’nin riyasetlerinde Ankara’da yapılacak.. İlgili Bakanların iştirakiyle tertiplenecek Zirve’de, Türkiye-İtalya ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, ikili işbirliğinin derinleştirilerek geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Temaslarda, Türkiye’nin stratejik ortağı ve NATO Müttefiki olan İtalya’yla, ikili ilişkilerin yanı sıra, Türkiye-AB ilişkileri ile bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacak.