İzmirli depremzedeler: Türkiye'nin dört bir yanından yardım geliyor

İzmirli depremzedeler: Türkiye'nin dört bir yanından yardım geliyor
Çadırda kalan bir depremzede 'Türkiye'nin böyle bir durumda dayanışma halinde olacağını biliyorduk' derken, bir diğer depremzede de 'Bir ihtiyacımız yok ama psikolojik olarak kötüyüz' dedi.

İzmir'i sarsan 6,9 büyüklüğündeki depremin ardından evleri hasar gören yurttaşlar için çeşitli bölgelerde kurulan çadır kentlerde, depremzedelerin her türlü ihtiyaçları gideriliyor.

Bornova ilçesinde AFAD tarafından Bornova eski ilçe stadında oluşturulan 210 çadırdan oluşan çadır kentte Kızılay, Bornova Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları hummalı bir çalışma yürütüyor.

Tamamına yakını dolu olan çadır kentte kalan vatandaşların yiyecek, içecek, giysi ve battaniye gibi ihtiyaçları karşılanıyor.
DEPREMZEDE: TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN YARDIM GELİYOR

Evleri hasarlı olduğu için çadıra yerleşen Ferhat Altın adlı yurttaş, çadır kentin kısa sürede kurularak geçici barınma ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi. Evleri hasar gördüğü için ailece çadıra yerleştiklerini anlatan Altın, şöyle konuştu:

"Depremin hemen ardından Türkiye'nin her noktasından buraya yardımlar gelmeye başladı. Türkiye'nin böyle bir durumda dayanışma halinde olacağını biliyorduk ve buna tanıklık ettik. Burada bütün ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Yiyecek, giyecek ve bunun gibi birçok ihtiyacımız ülkemizin dört bir yanından geliyor. Şu anda durumuz çok şükür iyi."
‘BİR İHTİYACIMIZ YOK AMA PSİKOLOJİK OLARAK KÖTÜYÜZ’

Evlerine girmeye korktuklarını belirten Güler Tombaz da geçirdikleri zor günlere rağmen çadır kentte tüm ihtiyaçlarının hızla karşılanmasının sevindirici olduğunu dile getirdi. Tombaz, "Çok çabuk bir şekilde barınma ihtiyacımız giderildi. Her ihtiyacımız gideriliyor. Allah beterinden korusun. Çok üzgünüz ve psikolojik olarak kötüyüz ama burada her şeyimiz var ve bir ihtiyacımız yok. Allah bir daha göstermesin" diye konuştu.

(TRT Haber)

Öne Çıkanlar