Kaftancıoğlu'ndan Bayrakçı açıklaması: Kürekle ağzının ortasına vurmuştum tahmin edebileceğiniz üzere

Kaftancıoğlu'ndan Bayrakçı açıklaması: Kürekle ağzının ortasına vurmuştum tahmin edebileceğiniz üzere
Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ekim 2020 06:11
A+ A-
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisi hakkında ithamlarda bulunan Hakan Bayrakçı’ya yanıt verdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, canlı yayında kendisini eleştiren ve "Neden hala görevde" ifadesini kullanan Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı'ya sosyal medya hesabından yanıt verdi. Kaftancıoğlu, Bayrakçı ile ilgili olarak "İş koparabilmek için ahlaksız bir süreç tarif etmişti" diyerek "Kürekle ağzının ortasına vurmuştum tahmin edebileceğiniz üzere" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu, kendisine canlı yayında sert ifadeler kullanan Hakan Bayrakçı hakkında attığı bir tweet ile, Bayrakçı'nın geçmişte kendisiyle çalışmak istediğini belirtti.

Kaftancıoğlu’nun açıklamaları şöyle:

"Bir pazar eğlencesi...

Gençler; resimdeki ‘insan’ (sakın ola ki hayvanlara hakaret edilmesin) randevu alarak hiç ‘beğenmediği’ kişiye övgüler düzerek -aynı ben’e- profesyonel çalışmak istemiş, güvendiğim bir başkasıyla çalıştığımı ifade edince de, tanımadığından olsa gerek Genel Merkez’den iş koparabilmek için ahlaksız bir süreç tarif edip bari buna yardımcı olun diyebilecek kadar ‘insan’ biri.

Kürekle ağzının ortasına vurmuştum tahmin edebileceğiniz üzere.

Gençler insan görünmeye değil insan kalmaya çalışan biri olarak pazar tavsiyem siz siz olun böyle ‘insanlardan’ olmayın ki insan kalabilesiniz.

Son olarak itiraf edeyim sevimli bir ‘insan.’"

BAYRAKÇI NE DEMİŞTİ?

Hakan Bayrakçı, dün katıldığı programda CNN Türk ekranında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na çok sert sözlerle yüklenmişti. Bayrakçı kendi kendine hiddetlenip ses yükselterek, Kaftancıoğlu'na yönelik, "Her 24 Nisan'da Ermeni soykırımı olduğunu ima eden il başkanı var Cumhuriyet Halk Partisi'nde. 24 Nisan'da ne oldu? Neyi kasttetiğimi biliyorsunuz. 1915 desem bir şey hatırlar mısınız? Türkiye'nin ana muhalefet partisinin İstanbul il başkanı bunu diyemez. Ermeni soykırımı yaptığımızı iddia eden bir tweet atamaz. Hangi akıl bu insanı il başkanı tutar partisinde. O CHP üyelerinin tamamına sorsunlar yüzde 80'ni benim söylediğimi destekler" ifadelerini kullanmıştı.