Karaköy'deki Surp Pırgiç Ermeni kilisesinde yangın: İki ölü

Karaköy'deki Surp Pırgiç Ermeni kilisesinde yangın: İki ölü
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Karaköy'de bulunan 190 yıllık Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi'nde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında iki kişi öldü, iki kişi ise yaralandı.

Artı Gerçek - İstanbul Karaköy'deki tarihi Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi'nde akşam saatlerinde başlayan yangın kontrol altına alındı. Arama çalışmaları sonucu bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Yangında ölü sayısı 2'ye yükseldi.

fnlhwiuwqaahobs-001.jpeg

Karaköy'de Kemeraltı Caddesi üzerinde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi yanındaki lojmanda başlayan yangının çıkış nedeni henüz açıklanmadı.

Yangına çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye sevk edildi. Binada mahsur kalan 4 kişi kurtarılırken, 2'si tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

KAYMAKAM: İKİ KİŞİ ÖLDÜ

Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli yangınla ilgil açıklama yaptı. Demirelli şunları söyledi:

"Yangının çıkmasının akabinde 2 vatandaşımız kendi imkanlarıyla, 2 vatandaşımız da itfaiye ekiplerinin yardımıyla çıkarılarak, hastaneye sevk edildi. Dumandan etkilendiler ama durumları gayet iyi. Şu an itibarıyla bizim kilise çalışanlarından aldığımız bilgiye göre 2 kişiden haber alınamıyor. Yalnız içerideler mi değiller mi onu itfaiye, soğutma çalışmasını bitirdikten sonra aramaya başlayacak. Ermeni Katolik Cemaatimize ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun diyorum. İnşallah herhangi bir can kaybı ile karşılaşmayız. Temennimiz bu yönde."

VALİ: DÖRT KİŞİ ETKİLENDİ

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün saat 21.45 sıralarında Beyoğlu Müeyyetzade Mahallesi'nde bulunan Surp Pırgiç Ermeni Katolik Kilisesi'nin lojman kısmında yangın ihbarı alınmıştır. Yangın mahalline ivedilikle güvenlik, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilerek yangın kontrol altına alınmıştır. Çıkan yangında 4 kişi tahliye edilmiş, dumandan etkilenen 2 kişi tedbir amacıyla hastaneye sevk edilmiştir.
Görevli ekiplerimizin yangın mahallindeki çalışmaları devam etmektedir. Kilise cemaati ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğimizi sunuyoruz. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır" denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar