Katar Hanedanı'nın Yalova'daki sarayı tamamlandı, emlak piyasası değişti

Katar Hanedanı'nın Yalova'daki sarayı tamamlandı, emlak piyasası değişti
Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Temmuz 2022 00:24
A+ A-
Katar'ı yöneten Sani Hanedanı’nın Yalova'da yaptırdığı saray tamamlandı. Emlakçılar, bölgedeki arazi ve villaları pazarlarken “Katar Emiri’ne komşu” ifadesini kullanmaya başladı.

Digiturk, Finansbank, Abank, Borsa İstanbul, Beymen, Network, BMC, İstinye Park, Antalya Limanı, SeaPearl Ataköy, Banvit’ten hisse alan ve son olarak Doğuş Holding’in yeme-içme şirketlerinin çatı kuruluşu "d.ream"e ortak olan Katar'ı yöneten Sani Hanedanı’nın Yalova'da yaptırdığı saray tamamlandı.

Sözcü gazetesinden İsmail Şahin'in haberine göre; bir inşaat şirketiyle anlaşarak Altınova ilçesi Kaytazdere mevkiinde toplam 10 bin metrekare büyüklüğünde iki parselde bir saray kompleksi inşa ettiren Katar Kraliyet ailesi, komplekste 3 bin metrekarelik meclis odaları da yaptırdı.

3 bin metrekarelik konaklama alanı bulunan komplekste 500 metrekare büyüklüğünde toplantı odaları da var. Projenin çizimlerini yapan Türk mimarlık şirketinin sitesinde yer alan görsellere göre kompleksin arka bahçesinde dev bir havuz bulunuyor. Bölgedeki en büyük ve görkemli yapı olan saray, mimarisiyle de dikkat çekiyor.

ÇEVREDEKİ YAPILAR 'KATAR EMİRİ'NE KOMŞU' DİYE PAZARLANIYOR

Emlakçılar, bölgedeki arazi ve villaları pazarlarken "Katar Emiri’ne komşu" ifadesini kullanmaya başladı. 

Katar Kraliyet ailesi için inşa ettirilen sarayın ön tarafı deniz ve Osmangazi Köprüsü, arka tarafı ise orman manzarası yer alırken, binaların yapımının tamamlandığı projede peyzaj çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Emlak ilanlarında yer alan komşu ifadeleri ise şöyle: