Kayseri'de saldırıya uğrayan CHP'li Bahadır komada: 5 gün uyutulacak

Kayseri'de saldırıya uğrayan CHP'li Bahadır komada: 5 gün uyutulacak
Kayseri Pınarbaşı'nda tekrarlanan seçimi de kaybeden MHP'li belediye başkanının kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve beraberindekiler tarafından sopayla öldüresiye dövülen ve vurulan CHP'li Şerafettin Bahadır'ın komada olduğu açıklandı. Bahadır, 5 gün uyutulacak.

Artı Gerçek - Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde MHP'lilerin saldırısına uğrayan CHP'li belediye meclis üyesi Şerafettin Bahadır'ın yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Hem 31 Mart'taki hem de 2 Haziran'da tekrarlanan seçimi kaybeden önceki dönem belediye başkanı Memduh Uzunluoğlu'nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve beraberindeki kişiler tarafından takip edilerek, otomobilinin önü kesilen Bahadır sopalarla öldüresiye dövülen Bahadır'ın daha sonra da bacaklarına silahla ateş edilmişti.

Saldırının ardından Ejder Uzunluoğlu jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

CHP İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, Pınarbaşı Belediye Meclisi’ne yedek üye seçilen Şerafettin Bahadır’ın darp edildikten sonra silahla vurulduğu saldırıya ilişkin açıklama yaptı. İl Başkanlığı’ndaki açıklamaya CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı Belediye Başkanı Deniz Yağan ve partililer katıldı.

112'Yİ ARAYIP YARDIM İSTEDİ

Bahadır'ın dün akşam saatlerinde siyah bir otomobille takip edildiğini, bir köyde önünün kesildiğini belirten Keskin, oradan kurtulduktan sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayan Bahadır’ın tehdit ve takip edildiği ihbarında bulunduğunu öğrendiklerini belirtti.

KÖYDE ÖNÜ KESİLDİ, KIZININ YANINDA SALDIRIYA UĞRADI

Aynı otomobilin başka bir köyde Bahadır'ın aracının önünü kestiğini belirten Keskin, "Kendisinin ifadesiyle 'Kızım içeride, kızımı bırakayım, nereye istiyorsanız geleyim' diyor. Aslında hiç yapılmaması gerekir ama kızının yanında hele böyle vahşice… Sopalarla girerek iyice darp edilip, arkasından ayaklarına sıkılıp, en sonunda havaya ateş açarak mesaj vermeye çalışıyorlar. Dediğim gibi mesajı aldık ama kirli oyunların aleti olmayacağız" dedi.

SALDIRI HALI ALTINA SÜPÜRÜLMEMELİ

Olayın halının altına süpürülmesiyle huzurun sağlanamayacağını söyleyen Keskin, şunları söyledi:

"İçimiz kan ağlayarak da olsa sağduyu çağrısı yapıyoruz. Şehrimizi düşünüyoruz, ülkemizi düşünüyoruz. Ülkemizde oynanan kirli oyunların tecrübesini yaşayan, bilen bir insan olarak bu olayların Kayseri'mizde yaşanmaması için her şeyi yapıyoruz ama aynı hassasiyeti diğer partilerden, bürokrasiden ve kuruluşlardan da bekliyoruz."

'İKİ KİŞİ SALDIRDI, İKİ KİŞİ DE OTOMOBİLDE BEKLEDİ'

Keskin, saldırının şüphelilerine ilişkin, "Şu anda yakalan bir kişi, ikincisi jandarma bölgesinde, tam bilgi alamadım. Olayı yapan iki kişi ama araçta bekleyen iki kişiden daha bahsediliyor, onlar araçta bekleyip herhangi bir şey olduğunda devreye girecek gibi organize edilmiş. Tamamen organizeli bir durum" diye konuştu.

KOMADA TEDAVİSİ SÜRÜYOR

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç de Bahadır'ın komada olduğunu, hayati tehlikesinin sürdüğünü, en az 5 gün daha uyutulacağını söyledi.

serafettinbahadir.jpg

Yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Genç, "Bin tane Pınarbaşı belediye başkanlığı kazanılsa kaybedilse bir Şerafettin Bahadır'ın canına değer mi? Biz kesinlikle değmez diyoruz" dedi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Deniz Yağan da çalışma arkadaşı Bahadır'ın başına gelenlerden dolayı büyük üzüntü duyduğunu, söyleyecek söz bulamadığını söyledi. (HABER MERKEZİ/AA)

Öne Çıkanlar