Kayyım 18 taşınmazı satılığa çıkardı

Kayyım 18 taşınmazı satılığa çıkardı
Yayınlanma:
A+ A-
Siirt’te kayyım 18 belediye taşınmazını satılığa çıkardı. Yerine kayyım atanan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Işık, ‘Belediyeyi seçim ile alamayacaklarını bildikleri için yangından mal kaçırır gibi taşınmazları satıyorlar’ dedi.

Artı Gerçek-Siirt Belediyesi’ne kayyım olarak atanan Osman Hacıbektaşoğlu, belediye ait 18 taşınmazı ihale ile satışa çıkardı. 23 bin 630 metrekarelik tarla ve arsalardan oluşan taşınmazların 13’ü Evren, üçü Çal, diğer ikisi de Yağmurtepe ve Kooperatif mahallerinde bulunuyor. Taşınmazlar için 22 Kasım'da belediye binasında ihale yapılacak.

‘OTOBÜSLERE MAZOT KOYMAYA BİLE NEREDEYSE PARA BULAMIYORLAR’

Yerine kayyım atanan Siİrt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, taşınmazların satışına tepki gösterdi. Işık, borçlarının sakladığına işaret ederek şunları belirtti:

"Biz 6 ayda bir gelir-gider tablosunu belediye binasına asıyorduk. Şeffaf belediye ilkesi gereği gelir ve giderlerimizi halk ile paylaşıyorduk. Ancak kayyım atanması ile birlikte ne gelir ne de giderin ne olduğunu kimse bilmiyor. Ancak borcun büyük olduğunu biliyoruz. Belediye öyle bir aşamaya gelmiş otobüslere mazot koymaya bile neredeyse para bulamıyorlar.”

'İŞLEVSİZLEŞTİRMEK İSTİYORLAR'

"Belediyeyi seçim ile alamayacaklarını bildikleri için yangından mal kaçırır gibi taşınmazları satıyorlar" diyen Işık, belediyenin işlevsizleştirilmek istendiğini söyledi.

Işık, “Kısa bir zamanlarının olduğunu bildikleri için belediyede ne varsa satmaya çalışıyorlar. Belediye bize geçtiğinde işlevsiz bir hale getirilmesini istiyor. Yandaşlara peşkeş çekiliyor. Belediyeyi seçim ile alamayacaklarını bildikleri için belediyeyi boşaltmak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

‘KİMSE DOKUNULMAZ OLDUĞUNU ZANNETMESİN’

Taşınmazların halka ait olduğunu vurgulayan Işık, arsaların değerlerinin altında satışa çıkarıldığını kaydetti.

Belediye kasasından yapılan harcamaların haddi hesabı olmadığını belirten Işık şunları söyledi:

“Valilik tarafından yapılması gereken harcamalar bile belediye kasasından yapılıyor. Ortada bir denetim olmadığı için bunu rahat bir şekilde yapıyorlar. Halkın parasının bu kadar insafsız bir şekilde harcamasına asla izin vermeyeceğiz. Yapılan her hukuksuzluğun hesabını yargı önünde soracağız. Kimse dokunulmaz olduğunu zannetmesin.”(MA)

Öne Çıkanlar