KCK'den 'Eylemleri seçim sonuçlanana kadar durdurma kararı aldık' açıklaması

KCK'den 'Eylemleri seçim sonuçlanana kadar durdurma kararı aldık' açıklaması
Yayınlanma:
A+ A-
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Besê Hozat, deprem sonrası ilan edilen eylemsizlik kararının seçimlere kadar uzatıldığını açıkladı. Hozat, "Askeri eylemleri seçim sonuçlanana kadar durdurma kararı aldık" dedi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli depremlerin ardından askeri eylemleri durdurma çağrısı yapan PKK yönetimin bu yönde bir duyurusu daha yayınlandı. KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Besê Hozat, eylemsizlik kararını seçimlere kadar uzattığını açıkladı.

Yeni Yaşam Gazetesi'nin Medya Haber TV'den aktardığı habere göre Hozat, "Askeri eylemleri seçim sonuçlanana kadar durdurma kararı aldık" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık'ın mesajında, “Askeri eylemler yapan tüm güçlerimize çağrıda bulunuyoruz; Türkiye’de, metropollerde, şehirlerde yapılan askeri eylemleri durdurun” ifadeleri yer almıştı. "Türk devleti üzerimize gelmediği, bize saldırmadığı sürece eylem yapmama kararı aldık. Halkımızın acıları dinene kadar, yaralarını sarana kadar bu kararımız geçerlidir" diyen Bayık, herkesin tüm imkanlarını seferber etmesi çağrısı yapmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar