Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ ve Boğaziçi öğrencilerine mezuniyet desteği: Orada olacağız

Kılıçdaroğlu'ndan ODTÜ ve Boğaziçi öğrencilerine mezuniyet desteği: Orada olacağız
Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Temmuz 2022 01:45
A+ A-
CHP lideri Kılıçdaroğlu, ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi'nde mezuniyet törenlerinin rektörlüklerce iptal edilmesi üzerine ailelere çağrı yaptı: Ben ve milletvekillerimiz orada olacağız.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı üniversitelerde rektörlük kararları üzerine mezuniyet törenlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi.

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğü mezuniyet törenlerini "güvenlik" gerekçesiyle temmuz ayı başında iptal etmişti. ODTÜ Rektörlüğü de 2-5 Ağustos’ta Devrim Stadyumu’nda yapılacak mezuniyet törenleri aynı gerekçeyle iptal etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının geleneksel mekanlarında törene katılmalıdır" çağrısı yaptı.

'KİMSE EVLATLARIMIZIN MEZUNİYET TÖRENİNİ ÇALAMAZ'

Kılıçdaroğlu şunları ifade etti:

"Sarayın kayyum rektörleri gençlerin mezuniyet törenlerini iptal ediyor. Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının geleneksel mekanlarında törene katılmalıdır. Bu kararı vermeleri halinde, ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız.

Kimse evlatlarımızın mezuniyet törenini çalamaz. Ayrıca öğrenciler kendi mekanlarında, okuldan bağımsız bir organizasyon yapmak isterlerse, her türlü lojistik desteği vermeye de hazırız.

Sarayın kayyum rektörleri; bu haksız, hukuksuz, vicdansız tutumlarınızdan vazgeçin. Öğrencilere şiddet, baskı uygulamayın. Bakın, yapmayın bunu!"

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar