Kılıçdaroğlu: Yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceğiz

Kılıçdaroğlu: Yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceğiz
Yayınlanma:
A+ A-
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medya paylaşımında 'Biz gelince yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak' dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yabancıların ev alımında KDV'den muaf tutulmalarına tepki göstererek, iktidara gelmeleri halinde yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, depremlerin ardından konut piyasasındaki hareketliliğe değinerek "Depremler ve milyonlarca evsiz ülkesinde, vatandaşına hakaret eden sistem kurdular dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşlarımıza sıfır konut teslimlerinde; 150 m2’ye kadar %8, bu m2’yi aşan kısma ise %18 KDV uygulanıyor. Yabancılar ise parayı döviz olarak yurda getirmeleri şartıyla KDV’den istisna tutuluyor. Yabancılar bu avantajla yüksek alım yapıyor ve konut fiyatlarını yukarıya çekiyor.

'FİYATLAR DÜŞMEDEN YASAK KALKMAYACAK'

Depremler ve milyonlarca evsiz ülkesinde, vatandaşına hakaret eden sistem kurdular. Böyle rezil, böyle kepaze bir sistem. Biz gelince yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak. O kadar çok düzelteceğimiz şey var ki, tuz koktu tuz!"

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar