Kılıçdaroğlu'ndan Gazze paylaşımı: Dünya ya dur diyecek ya da ortak olacak, ortası yok

Kılıçdaroğlu'ndan Gazze paylaşımı: Dünya ya dur diyecek ya da ortak olacak, ortası yok
Yayınlanma:
A+ A-
CHP lideri Kılıçdaroğlu, İsrail'in bu gece operasyonları genişletme kararı almasının ardından Gazz paylaşımı yaptı. CHP lideri, "Dünya bu katliama ya dur diyecek ya da ortak olacak, ortası yok" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail ordusundan gelen "operasyonları genişletme" açıklamasının ardından X hesabından Gazze hakkında bir paylaşım yaptı.

CHP lideri, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dış dünyayla bağlantısı koparılan Gazze, ağır bir bombardıman altında… Gazze’de masumlar katlediliyor, yetmezmiş gibi, İsrail Başbakanı hala hastaneleri hedef gösteriyor.

Bu gece, bu katliama sessiz kalan herkesin eline masum kanı bulaşır. Dünya, ya bu katliama dur diyecek ya da ortak olacak, bunun ortası yok!

Dualarım mazlum Filistin Halkı için…”

KARAMOLLAOĞLU'NDAN ÇİFT DİLLİ PAYLAŞIM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da İsrail'in saldırılarını yoğunlaştırmasının ardından hem İngilizce hem Türkçe paylaşım yaptı. İslam dünyası Türkiye öncülüğünde harekete geçmeli diyen Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"İşgalci İsrail devleti, bu gece Gazze'ye düzenlediği en yoğun saldırıları gerçekleştiriyor. Gazze, elektrik ve iletişim kesintisi nedeniyle karanlıklar içinde barbarlar ordusunun vahşetiyle baş başa bırakılmış durumda. 2 milyondan fazla insandan haber alınamıyor! Bugüne kadar İsrail'in Gazze'deki soykırımına seyirci kalan Batı ülkeleri artık insanlık suçuna karşı İsrail'in bu soykırımına engel olmalıdırlar. Aksi takdirde tarih onları da bu soykırımının ortağı olarak anacaktır. İslam dünyası ise Türkiye öncülüğünde bu gece izzet ve onurunun karanlığın içinde boğulduğunu izlemek yerine harekete geçmeli; tüm dünyaya ve işgalcilere Filistin'in sahipsiz olmadığını göstermelidir."

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırılarını artırdığını ve bu gece kara operasyonlarını genişleteceğini duyurdu.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında, Gazze'deki hava saldırılarını artırdıklarını ve İsrail Hava Kuvvetlerinin "Gazze'deki yer altı hedeflerine geniş çapta saldırılar düzenlediğini" açıkladı. Hagari, ordunun son birkaç gündür sürdürdüğü kara operasyonlarını devam ettirdiğini aktararak, "Kara kuvvetleri bu gece kara operasyonlarını genişletecek" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar