Kılıçdaroğlu'ndan SPK paylaşımı: Gerekeni yapmadın, görüşeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan SPK paylaşımı: Gerekeni yapmadın, görüşeceğiz
Yayınlanma:
A+ A-
Kemal Kılıçdaroğlu Twiter'dan SPK'ya yönelik paylaşım yaptı. Daha önceki uyarılarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Küçük yatırımcının soyulmasına göz yumdun. Çok öfkeliyim. Görüşeceğiz. Vallahi görüşeceğiz." dedi.

Artı Gerçek - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Borsa'daki sert hareketlerin ardından Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) ilişkin yeni bir paylaşım yaptı. Daha önce küçük yatırımcıyı koruma uyarısında bulunan Kılıçdaroğlu, SPK'nın bu uyarıyı dikkate almadığını söyleyerek "Gerekeni yapmadın, küçük yatırımcının soyulmasına göz yumdun. Çok öfkeliyim. Görüşeceğiz." dedi.

Kılıçdaroğlunun paylaşımı şöyle:

"Defalarca uyardım seni SPK, gerekeni yapmadın, küçük yatırımcının soyulmasına göz yumdun. Çok öfkeliyim. Görüşeceğiz. Vallahi de görüşeceğiz."

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi güne yükselişle başlamasının ardından öğleden sonra sert kayıplar yaşadı. BIST 100 endeksi yüzde 5 düşüşle 4 bin 754 puana kadar geriledi, devre kesici uygulandı.

'SON KEZ UYARIYORUM' DEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu'nun 12 Ocak'ta "Son kez uyarıyorum" diyerek SPK'ya yönelik küçük yatırımcıyı koruma mesajını paylaştığı tweetinin ardından SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül'den açıklama gelmişti.

Gönül, borsayla ilgili olarak sosyal medyadaki hesapları takipte olduklarını belirterek şunları söylemişti:

”Sosyal medyada yatırımcıyı yanlış yönlendirenlere de ceza kesiyoruz. İncelemesi devam eden çok hesap var. Bu konuda bir dairemiz çalışıyor. Hatta borsa paylaşımı yapan hesaplar bazen şifreli mesajlar yolluyor mu diye de bakıyoruz.”

Gönül'ün açıklamalarının ardından SPK'ye yeni bir çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda beklentilerinin daha yüksek olduğunu söyleyerek şöyle demişti:

"Nihayet bir yaşam belirtisi, küçük yatırımcıyı koruma hamlesi geldi. SPK Başkanı'nın demecini olumlu karşılıyorum. Bu adımları acilen atması gerek fakat beklentilerimin bundan daha yüksek olduğunu da hatırlatmak isterim. SPK görevini yapsın. Yeni adımları da duymak istiyorum!"

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar