Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: Tır son anda şerit değiştiren kamyonete çarptı

Ümraniye Kuzey Marmara Otoyolu’nda inşaat malzemesi yüklü TIR, aniden sapağa yönelerek önüne geçen kamyonete çarptı. Çarpmanın şiddetiyle bariyerlere sürüklenen kamyonetteki sürücü yaralandı.

Artı Gerçek - İstanbul Ümraniye Kuzey Marmara Otoyolu Edirne istikametinde 26 Ekim'de iddiaya göre seyir halindeki inşaat malzemesi yüklü TIR, sapağa dönmek için aniden önüne geçen kamyonete çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle kamyonet sürüklenerek bariyerlere çarptı. Kazada kamyonetin şoförü yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler araçlarından inerek yardıma koştu. Vatandaşlar bir yandan itfaiye ve polis ekiplerine haber verirken, bir yandan şoka giren TIR şoförünü sakinleştirmeye çalıştı. Tır şoförü kamyonettekilere bir şeyiniz var mı diyerek sağlık durumlarını kontrol etti. İtfaiye ekipleri kazaya müdahale ederek sürücüyü araçtan çıkardı.

KAZA ARAÇ KAMERASIYLA KAYDEDİLDİ

Öte yandan kaza anı araç kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde şeridinde ilerleyen inşaat malzemesi yüklü TIR, sapağa yönelerek önüne geçen kamyonete çarpıyor. Kazanın etkisiyle kamyonet, TIR ile bariyerler arasında sıkışıyor. (DHA)

Öne Çıkanlar