Levent Göktaş tutuklandı

Levent Göktaş tutuklandı
Akademisyen Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin davanın firari sanığı olan ve Bulgaristan’da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edildi. Adliyeye sevk edilen Göktaş tutuklandı.

Artı Gerçek- Akademisyen Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin davanın firari sanığı olan ve Bulgaristan’da yakalandıktan sonra iadesine karar verilen Levent Göktaş’ın dün öğleden sonra Türkiye’ye getirildiği öğrenildi.

ANKA'da yer alan habere göre, Levent Göktaş’ın öğleden sonra Sofya’dan Ankara’ya getirildiği öğrenildi. Levent Göktaş’ın adliyedeki işlemlerine Hablemitoğlu Ailesi’nin avukatlarının da katılacağı açıklandı.

Hablemitoğlu Ailesi’nin avukatlarından Ersan Barkın, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Evet, mahkemeye çıkarıldığında ifadesini takip edeceğim” dedi.

İSTANBUL HAVAALANINA GETİRİLDİ

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre, Levent Göktaş, 23.55 sularında İstanbul Havaalanına getirildi. Göktaş, İstanbul Havaalanından SEGBİS ile davanın iddianamesini kabul ettikten sonra dosyada görevsizlik kararı veren Ankara 36. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bağlanacak.

GÖKTAŞ TUTUKLANDI

Sağlık kontrolünün ardından Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek Hizmet Birimi Binasına götürülen Göktaş, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Ankara Ağır Ceza Mahkemesince hakkındaki yakalama kararı yüzüne okunarak tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Levent Göktaş, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 2002 yılında Ankara’daki evinin önünde uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılması üzerine firar etmişti. Göktaş, Bulgaristan’da yakalanarak tutuklanmıştı.

Bulgaristan Haskova Mahkemesi, Türkiye’nin Levent Göktaş için yaptığı iade talebini reddetmiş, ancak bu karara yapılan itiraz kabul edilmiş ve Göktaş’ın Türkiye’ye iadesine karar verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar