Lisede istismar: 'Seni MİT'e alacağız' denildi, müdür odasında dini nikah kıyıldı

Lisede istismar: 'Seni MİT'e alacağız' denildi, müdür odasında dini nikah kıyıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Konya'da lise öğrencisine cinsel istismar suçundan bir kişi tutuklandı. Öğrencinin, 'Seni MİT'e alacağız' diye tanıştırıldığı kişiyle müdür odasında dini nikah kıyıldığı iddia edildi.

Artı Gerçek - Türkiye, 6 yaşında bir çocuğun tarikat içinde dini nikahla evlendirilmesi skandalını konuşurken bir başka çocuğa istismar iddiası Konya'dan geldi.

Lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki G.A.'nın okul müdürü tarafından "Seni, Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız" vaadiyle 35 yaşındaki Ahmet Mandal'la tanıştırıldığı iddia edildi. Daha sonra okul müdürünün, başka bir okul müdürünün odasında G.A. ile Mandal arasında 'dini nikah' kıydığı belirtildi. Mandal, "çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklandı.

DHA'nın haberine göre 17 yaşındaki G.A., her şeyin okul müdürü H.A.'nın vaatleriyle başladığını belirterek, şunları anlattı:

'SENİ MİT'E UYGUN GÖRDÜK' DEDİLER'

"Okul müdürüm H.A., derslerimde başarılı olduğu için "Seni MİT'e memur olarak alalım" dedi. Daha sonra müdürüm, yanında bizim okuldan bir kız arkadaşım ve ismini Ahmet Mandal olduğunu belirten kişiyle birlikte, beni evden aldılar.

'Seni MİT'e uygun gördük' dediler. Ben de tamam dedim. Bu sırada Ahmet Mandal da gösterdiği kurum kimliğiyle MİT'te çalıştığını söyledi. Sonraki günlerde bana 'Seni MİT'e aldık' dediler. Sonra 'Okuldan birine seni 1 ay takip ettirdik ve MİT, senin yanlışını görmüş. Seni bir erkekle otobüste yan yana otururken görmüşler. Fotoğrafın elimizde, ailene göstermemizi istemezsin herhalde' dediler."

'SEVGİLİ ROLÜ YAPMAN GEREKİYOR'

"Ahmet Mandal, 'MİT'e memur olarak daha kolay girmen için benimle sevgili rolü yapman gerekiyor. Bundan da kimsenin haberi olmasın. Herkes gerçek sevgili sansın. Telefonlarımız dinleniyor, mesajlarına, konuşmana dikkat et. Takip ediliyoruz, kameralara çok dikkat et' dedi. Ben önce bu teklifi reddettim. Okul müdürüm H.A., bana gelerek 'Bu adam, seni otobüsteki bu fotoğraflarınla kabul ediyorsa, sen de kabul etmek zorundasın' dedi. Böyle deyince ben de kabul ettim."

'AİLEMLE TEHDİT ETTİLER'

"Ahmet Mandal, bana dini nikah kıymaktan bahsetti, ben reddettim. 'Seni de istemiyorum işini de istemiyorum', dedim. Sonra başka bir okulun kadın müdürüne söylemişler. O kadın müdür gelip benimle konuştu. 'İmam nikahı bir kadının hakkı, nikahı kıysanız güzel olur. Hem de günah olmaz' dedi. Ben yine reddettim.

Ahmet Mandal, bu kez beni aileme zarar vermekle tehdit etti. Ben de mecburen kabul etmek zorunda kaldım. İmam nikahını, o kadın müdürün odasında, kendi okulumun müdürü kıydı. O kadın müdür, eşi ve okulun hizmetlisi de oradaydı. Sonra bana "mehir" diye bir şey imzalattılar. Bu mehrin bir ev olduğunu söylediler."

'ARTIK EVLİSİNİZ, GÜNAH DA YAZILMIYOR'

G.A. şiddetle ve tehditle cinsel istismara maruz bırakıldığını belirterek anlatımına şöyle devam etti:

"Okul müdürü bana 'Siz artık evlisiniz, çok normal bir şey, günah da yazılmıyor' dedi. Sonra Ahmet Mandal bana "Babana söylerim, sen kendi isteğinle gelmişsin gibi anlatırım" demeye başladı. Tehditler arttı, her çağırdığında gitmek zorunda kaldım. Bana evimde dinleme cihazı olduğunu söyledi."

'BÜYÜK BİR SİLAHI VARDI'

Başka bir okulun müdürü olan A.K.S.'nin, babasına "Artık MİT'te. Ders alacak, eğitim alacak" dediğini anlatan G.A., bu sürecin ardından Ahmet Mandal'ın eğitime götürme bahanesiyle evine götürüp, istismarı sürdürdüğünü belirtti. "Büyük bir silahı vardı, arabasının arkasında duruyordu. Sürekli aileme yönelik tehditlerde bulunuyordu'" diyen G.A. şöyle devam etti:

"Ben şimdi evden çıkamıyorum, korkuyorum. Okuluma gidemiyorum. Üniversite sınavına çalışamıyorum. Korkuyorum, ağlıyorum. Gece ailem başımda bekliyor. Adaletin yerini bulmasını, bunların en ağır cezayı almasını istiyorum."

BABA 'VATANA MİLLETE VERİLCEK HİZMET VARSA VERELİM' DEMİŞ

Baba G.A., ise şunları anlattı: "'Kızım bana okul müdürünün kendisini MİT'e alacağını söyledi. "Hakkımızda hayırlısı, vatana, millete verilecek bir hizmet varsa verelim" dedim. Bir gün iki okulun müdürü kızımı gelip evden aldılar. Bir albay ile yemeğe gideceklerini söylediler. Ben de bu memurlara güvenip kızımı gönderdim. Daha sonra kızım, diğer okulun müdürü A.S.K.'nin benimle tanışmak istediğini söyledi. Kadının yanına gittiğimde bana "Başınıza talih kuşu kondu. Sizin çocuğunuzu MİT istiyor ne diyorsunuz?" dedi. Ben de "Vatana millete bir evlat vereceksek, benim canım da feda olsun" dedim'.

Bana, "Konya'da FETÖ ile mücadele etmek için 86 kişilik bir birim buraya geldi. FETÖ'cüler milli eğitimin içine sızmışlar. Sizin çocuğunuz da okul birincisi olduğu için kurum eğitimlerine başlansın, dediler" dedi. Daha önce bir albayla görüşmeye gittiği için ve okul müdürlerinin de ilgilendiğini görünce mecbur inanıyor insan. Öğretmenlere güvenmeyeceğim de kime güveneceğim? Bana kızımın sigorta girişini başlatacaklarını, devlet memuru olarak çalışacağını söylediler. Ben de "tamam', dedim. Bana üstünde MİT'in ismi olan bir belge gönderdiler."

SUÇÜSTÜ YAPILMIŞ

G.A., kızının başından geçenleri anlatması üzerine, tanıştıkları albayın yanına gidip durumu sorduğunu ve onun da olan bitenden haberi olmadığını söyleyip, savcılığa suç duyurusunda bulunması için yönlendirdiğini söyledi. Albayın yanından ayrıldıktan sonra okul müdürlerinin telefonla arayıp tehdit ettiklerini öne süren G.A., buluşma noktasına gelen kızının okul müdürü H.A., diğer okulun kadın müdürü A.S.K. ve aynı zamanda Ahmet Mandal'ın arkadaşı olan eşi M.K.'yi polise yakalattığını belirtti.

Baba G.A.'nın şikayeti üzerine Ahmet Mandal, 25 Kasım günü "çocuğun cinsel istismarı" suçundan tutuklandı. H.A., A.S.K ve eşi M.K. de ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

OKUL MÜDÜRLERİ AÇIĞA ALINDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü de yaşanan olay nedeniyle okul müdürleri H.A. ve A.S.K. hakkında soruşturma başlatıp, açığa aldı. Milli Eğitim Bakanlığı da müfettiş görevlendirdi.

Suçluların ortaya çıkartılması için çaba sarf ettiklerini ifade eden ailenin avukatı Mehmet Onur Güleç, "Maalesef müvekkilim mağdur edilmiştir. "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan da şu anda 1 kişi tutukludur. Konuyla ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor. Soruşturma hakkında da gizlilik kararı alınmıştır. Biz şu anlık bu kararı isabetli buluyoruz. Söz konusu olayda devlet kurumlarını kullanarak müvekkilime karşı suç işlenmiştir. Biz suçluların ortaya çıkartılması için çalışıyoruz. Tüm suçluların ortaya çıkartılıp en ağır cezayla yargılanmasını ümit ediyoruz." dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar