İstanbul Barosu, Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarı davasına müdahillik talebinde bulundu

İstanbul Barosu, Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarı davasına müdahillik talebinde bulundu
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul Barosu, Hiranur Vakfı'ndaki çocuk istismarının davaya dönüşmesinin ardından, duruşmalara müdahil olarak katılma talebinde bulundu. Baro, "çocukların karanlık zihniyetler tarafından istismar ve sömürüsüne karşı mücadele edeceğiz" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul Barosu, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin altı yaşındayken 'evlilik' adı altında senelerce cinsel istismar ve cinsel saldırıya uğramasının ardından açılan davaya müdahil olarak katılma talebinde bulundu.

Ayrıca İstanbul Barosu adına Başkan Filiz Saraç, 'H.G.K.’nin 14 yaşında, yaşının tespiti için gönderildiği hastanede, yerine teste bir başkasının tabi tutulduğu ve 21 yaşında olduğuna dair rapor düzenlendiği' iddiasıyla ilgili olarak da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Barosu tarafından yapılan açıklamada, “Toplumun geleceği olan çocukların karanlık zihniyetler tarafından her türlü ihmal, istismar ve sömürüsüne karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar