Mahkeme kararını eleştiren Gündüz'ün altı yıla kadar hapsi isteniyor

Mahkeme kararını eleştiren Gündüz'ün altı yıla kadar hapsi isteniyor
Oğlu Umut Gündüz'ün ölümüne neden olan katile verilen cezaya tepki gösteren Menderes Gündüz hakkında 'hakim ve savcıya hakaret'ten toplamda altı yıla kadar hapis cezası istendi.

Artı Gerçek- Bisiklet sporcusu oğlu Umutcan Gündüz'ün ölümüne yol açan alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz'e verilen cezayı eleştiren Menderes Gündüz hapis cezasıyla karşı karşıya.

Umut Gündüz'ün babası Menderes Gündüz'e, mahkemenin zanlı Şenyüz hakkındaki "iyi hal indirimi" kararına tepki gösterdiği sözleri nedeniyle dava açılmıştı. Söz konusu davanın üçüncü duruşması bugün Ankara Sıhhiye'deki 65. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Gündüz hakkında hakime hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar, savcıya hakaret ettiği iddiasıyla ise 1 yıldan 3 yıla kadar olmak üzere toplamda 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi. Karar duruşması 10 Ocak 2023 tarihinde, saat 14.30 bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

15 Temmuz 2020 tarihinde 19 yaşındaki bisiklet sporcusu Umut Gündüz antrenman sonrası bisikletiyle evine giderken, trafik kurallarını ihlal ederek araç kullanan alkollü sürücü Çağdaş Şenyüz'ün arkadan çarpıp kaçması sonucu ölmüştü.

Şenyüz, kısa bir tutukluluk hali sonrası tutuksuz yargılanarak 4 yıl 5 ay gibi hukuka aykırı bir kararla serbest bırakılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar