‘Mahzen-34’ operasyonu: Sezai Gülmez’inde bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı

‘Mahzen-34’ operasyonu: Sezai Gülmez’inde bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı
İçişleri Bakanı Yerlikaya, liderliğini Sezai Gülmez'in de arasında bulunduğu 9 organize suç örgütü şüphelisinin yakalandığını duyurdu.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da düzenlenen "Mahzen-34" operasyonunda, liderliğini Sezai Gülmez'in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonda aralarında örgütün lideri Gülmez'in de bulunduğu 9 şüphelinin yakalandığı belirtti.

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu, liderliğini Gülmez'in yaptığı organize suç örgütü üyesi şüphelilerin suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten adam öldürmeye teşebbüs, işyerlerine yönelik çok sayıda molotofkokteylli ve silahlı saldırı, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, 6136 sayılı kanuna muhalefet, tehdit ve mala zarar verme suçlarını işlediklerinin tespit edildiğini kaydetti.

Operasyon sonucu üç ruhsatsız tabanca, çok sayıda şarjör ve fişeğe el konulduğunu aktaran Yerlikaya, hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceklerini belirtti.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar