Maraş merkezli depremlerde can kaybı 50 bini geçti

Maraş merkezli depremlerde can kaybı 50 bini geçti
Yayınlanma:
A+ A-
AFAD Başkanı Yunus Sezer, depremlerde 50 bin 96 kişinin vefat ettiğini açıkladı.

Artı Gerçek - AFAD Başkanı Sezer, Maraş merkezli depremlerde vefat edenlerin sayısının 50 bin 96, yaralananların sayısının ise 107 bin 204 olduğunu bildirdi.

Maraş'ta 6 Şubat tarihinde dokuz saat arayla meydana gelen ve 11 ilde yıkıma yol açan depremlerin üzerinden 40 günü aşkın bir süre geçmesine rağmen vefat eden yurttaşlara dair üzen haberler gelmeye devam ediyor.

İktidar, arama kurtarma ve yardım çalışmalarına yönelik muhalefet kanadından ve depremzede yurttaşlar tarafından sert bir dille eleştirilirken deprem bölgesinde yağışların ardından sel de yaşanmış ve 19 yurttaş vefat etti.

CAN KAYBI 50 BİNİ GEÇTİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 50 bin 96'ya yükseldiğini duyurdu.

Sezer, yaralananların sayısının 107 bin 204 olduğunu bildirdi.

SURİYE'DE DE CAN KAYBI 7 BİNİ GEÇTİ

Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, 6 Şubat depremlerinde çoğu silahlı muhalefetin kontrolündeki kuzeydoğuda olmak üzere Suriye2de 7 bin 259 kişi vefat etti.

TUTUKLU SAYISI 298'E ÇIKTI

Depremlerden etkilenen illerde yıkılan ya da imara aykırı değişiklik tespit edilen binalarla ilgili soruşturmalarda tutuklananların sayısı 298'e yükseldi. Deprem soruşturmalarında 104 müteahhit, 161 yapı sorumlusu, 15 yapı sahibi ve binada değişiklik yapan 18 kişi tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar