Maraş'ta deprem sonrası başlatılan ücretsiz toplu taşıma uygulaması sona erdi

Maraş'ta deprem sonrası başlatılan ücretsiz toplu taşıma uygulaması sona erdi
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ta depremlerin ardından ücretsiz yapılan toplu taşımada bugün UKOME kararıyla ücretli tarifeye geçildi. Seçimin ardından alınan bu karar sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

Artı Gerçek - Maraş'ta 6 Şubat depremleri sonrası 20 Şubat'tan itibaren ücretsiz yapılan toplu taşımada bugün ücretli tarifeye geçildi. Karar sosyal medyada "seçim bitti", "köprü geçildi" gibi yorumlara neden oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME( kararıyla bugünden itibaren ücretli tarifeye geçildiğini söyledi. AA'nın aktardığına göre "fiyatların düşük tutulması için toplu taşımada oluşan maliyetin yüzde 75’inin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını" ifade eden Güngör şöyle konuştu:

"Her alanda hızlı bir şekilde yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Depremden bu yana toplu taşıma hizmetimiz ücretsiz olarak devam etti. 6 Şubat’tan bugüne kadar toplu taşıma esnafımızı mağdur etmemek için 60 milyon lirayı aşan bir destek verdik ve toplu taşıma hizmetini de ücretsiz sunduk. Bu süre içerisinde toplu taşıma araçlarına 5 milyonun üzerinde biniş gerçekleşti. Bu rakama bakıldığında yaklaşık 25 milyon lira tutarındaki bilet ücreti, toplu taşıma kullanan vatandaşlarımızdan alınmamış oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak hem esnafımıza hem de vatandaşımıza destek olduk, destek olmaya da devam edeceğiz." (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar