Mardin ve Şırnak’ta ev baskınları sürüyor: 29 kişi gözaltında

Mardin ve Şırnak’ta ev baskınları sürüyor: 29 kişi gözaltında
İki ilde 15 Ağustos’tan bu yana süren ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı 29’a çıktı.

Mardin ve Şırnak’ta 15 Ağustos’ta başlayan ev baskınları bugün de devam etti. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Nusaybin ve Midyat ilçelerinde dün gece geç saatlerde başlayan ev baskınlarında 4 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla birlikte Mardin’deki gözaltı sayısı 15’e yükseldi. Operasyon ile ilgili "gizlilik" kararı alınırken, 15 Ağustos’ta gözaltına alınan 11 kişinin yarın Mardin Adliyesi’ne sevk edileceği belirtildi. 

MARDİN’DE GÖZALTINDAKİLER

Mardin Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’de tutulan 15 kişinin isimleri şöyle: İrfan Yakut, Yusuf Abukan, Abdülbari Akalan, Hatip Öncü, Hamza Ağırman, Abdülkadir Taptı, Faysal Taş, HDP Nusaybin Belediye Meclis üyesi Zeynep Sevlüş ile kızkardeşi Ayşe Sevlüş, HDP üyeleri Erhan Mutlu, Nezir Saraç, Salih Sarıkaya, Abdullah Çalhan, Maşuk Ayaz, Barış Belge.

ŞIRNAK’TA GÖZALTI 14’E YÜKSELDİ

Şırnak ve ilçelerinde ise, 15 Ağustos’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 9 kişi serbest bırakılıp, 2 kişi tutuklanırken, sabah saatlerinde Şırnak merkez, İdil ve Beytüşşebap ilçelerinde ev baskınları yapıldı. Yapılan baskınlarda şu ana kadar 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Şırnak il ve ilçe emniyet müdürlüklerinde tutuluyor. Operasyonun gerekçesine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 
 
Şırnak’ta gözaltında tutulan14 kişinin isimleri ise şöyle: HDP il yöneticileri Sekvan Kılınç, Dindar Cin ile Salih Koluman, Yahya İdin, Mehmet Şaran, Cemil Cin, Selahattin Ataman, Agit Çokdoğan, Gül Elarslan, Selamet Zeyrek, Halil Örcan, Hacı Babat, soyadı öğrenilemeyen Zeliha. (MA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar