Mardin'de ev sahibi 5 saatte ikna edildi: Bir haftadır mahsur olan kedi kurtarıldı

Mardin'de ev sahibi 5 saatte ikna edildi: Bir haftadır mahsur olan kedi kurtarıldı
Mardin’de bir haftadır mahsur olan kediyi, şehir dışında olan ev sahibini 5 saatte ikna edip içeri giren itfaiye ekipleri kurtarıldı. Kedi, bir hayvansever tarafından veterinere götürüldü.

Artı Gerçek - Mardin Artuklu'da 3 Yol Caddesi’nde sahibinin olmadığı evde bir haftadan beri kedi sesi duyanlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarla bölgeye ekipler sevk edildi. Olayı duyan hayvanseverlerden avukat Gurbet Bilbay da eve gitti.

Ev sahibi M.C.’ye ulaşamayan ekipler, bölgeden ayrıldı. Daha sonra tekrar bölgeye gelen ekipler, M.C.’ye ulaşarak kedinin içeride kaldığını söyledi. Ancak ev sahibi, şehir dışında olduğunu ve evinin kapısının açılmasına izin vermediğini belirtti.

sehir-disindaki-ev-sahibi-5-saatte-ikna-37516-4.jpg

Bunun üzerine avukat Bilbay, Mardin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ve nöbetçi savcılığa haber verdi. Yapılan 5 saatlik görüşmeyle ikna edilen M.C., ailesinden bir kişiyi eve gönderdi. Bu kişinin kapıyı açmasıyla kedi, mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

HAYVANA EZİYETTEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Kediyi alarak sağlık kontrolü için veterinere götüren Avukat Gurbet Bilbay, M.C. hakkında ‘hayvana eziyetten’ şikayetçi oldu. Bilbay, “Mardin Barosunu aradım. Hayvan Hakları Komisyonu ile görüşme yaptık. Bize yardımcı oldular. Polisin girme hakkı yok. Kedinin sesleri yankılanıyordu. 7 gündür burada mahsur kalmış” dedi. (DHA)

sehir-disindaki-ev-sahibi-5-saatte-ikna-37516-1.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar