MasterChef'te yeni konsept: Beş dakikada yemek yapmak zorunda kaldı

MasterChef'te yeni konsept: Beş dakikada yemek yapmak zorunda kaldı
Yayınlanma:
A+ A-
MasterChef'te dün İtalyan mutfağı konseptinde mavi takım kazandı. Kırmıcı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyununu yeni bir konseptle oynadı.

Artı Gerçek - MasterChef All Star'da haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda şefler yarışmacılardan İtalyan mutfağından yemekler istedi. Öte yandan İtalya Başkonsolosu Elena Clemente da MasterChef'e misafir olarak katıldı. Şefler bu turda yarışmacılardan 7 çeşit yemek istedi. Gecenin menüsünde ise Crostini Di Fegatini Toscani, Polpo Alla Luciana, Tortelini In Brondo, Gnocchi Alla Romana, Trippa Alla Milanese, Baccala Alla Livornese ve Torta Susanna vardı.

Şeflerin verdikleri süre ile yarışmacılar en iyi tabakları çıkarmak için mücadele verdi. Süre sonunda yarışmacıların hazırladığı yemekler şefler tarafından değerlendirildi. Şeflerin kararına göre kazanan mavi takım kazandı. Bu sonuçla iki kez dokunulmazlığı kazandırdığı için kaptan Barbaros ödülün de sahibi oldu.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları gecenin ikinci etabında karşı karşıya geldi. Bu etapta ilk kez müzayede şeklinde dokunulmazlık oyunu oynandı. Kutular üzerinden yer alan 100 (dakika) sayısı, yarışmacıların sürelerini ifade ederken, ekstra istedikleri her üründe ise süre azaldı. Konsept kapsamında ise çeşitli protein ürünleri, sebze çeşitleri, kiler ürünleri yer aldı.

Oyunun başlamasıyla yarışmacılar ellerine kalan sürelerde satın aldıkları ürünlerle yemekler çıkardı. Gecenin sonunda ise dokunulmazlık oyununu Kıvanç kazandı.

Öne Çıkanlar