Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu'nun adaylık videosunu önce beğendi sonra geri çekti

Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu'nun adaylık videosunu önce beğendi sonra geri çekti
Yayınlanma:
A+ A-
Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'la görüşen eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun seçim kampanyasında yer alan videoyu Twitter'da beğendi.

Artı Gerçek - Eski Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaşılan adaylık videosunu Twitter'da beğendi.

whatsapp-image-2023-03-31-at-19-39-54.jpeg

SEKİZ YAŞINDAKİ OĞLU BEĞENMİŞ

Daha sonra Şimşek'in beğeniyi geri çektiği görüldü. Mehmet Şimşek'e yakın kaynaklar Artı Gerçek'e konuştu. Şimşek'in sekiz yaşındaki oğlunun Ipad'den Kılıçdaroğlu'nun videosunu beğendiği, Şimşek'in fark eder etmez beğeniyi kaldırdığı belirtildi.

Şimşek daha sonra sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, "Maalesef oluyor böyle şeyler! Kamuoyunu gereksiz yere meşgul etmişiz… Affola!" dedi.

'BAKANLIK TEKLİFİNİ REDDETTİ' DENMİŞTİ

Şimşek, geçtiğimiz günlerde AKP Genel Merkezi'ne giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin ardından sosyal medyadan açıklama yapmış, "Katkı vermeye hazırım ama aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum" demişti.

Erdoğan'ın daveti üzerine AKP'de gerçekleşen görüşmede, Şimşek'in bakanlık teklifini reddettiği öne sürülmüştü.

Şimşek'in ardından Erdoğan da bir açıklama yaparak görüşmeye dair şunları söylemişti:

"Mehmet Bey'in yurtdışında bozamayacağı taahhütleri, danışmanlıkları var. Kendisiyle bundan sonraki süreçte de olabilir. Mehmet Bey görevler düşerse seve seve üstüne düşeni yapacağını söyledi. Davetime icabeti konusunda kendisine teşekkür ediyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar