Uzman çavuşun aracı ezdi, çocuk asli kusurlu sayıldı | Meral Danış Beştaş: Çocuk öldüğü için suçlu

Uzman çavuşun aracı ezdi, çocuk asli kusurlu sayıldı | Meral Danış Beştaş: Çocuk öldüğü için suçlu
Yayınlanma:
A+ A-
Yüksekova'da 5 yaşındaki Erdem Aşkan’ı kullandığı araçla ezen uzman çavuş adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Meral Danış Beştaş ezilen çocuğun asli kusurlu sayılması hakkında: "Çocuk öldüğü için suçlu. Kürt çocukları yaşasa da ölse de suçlu"

Artı Gerçek - Yeşil Sol Parti Erzurum milletvekili Meral Danış Beştaş, 5 yaşındaki Erdem Aşkan'ın uzman çavuşa ait bir aracın ezmesine ilişkin açıklamada bulundu. Kaza tespit tutanağında çocuğun asli kusurlu çalışmasına ilişkin Beştaş, "Çocuk öldüğü için suçlu. Kürt çocukları yaşasa da ölse de suçlu. Değişmeyen hükümlerden" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Beştaş, "Fail uzman çavuş yurt dışı yasağı ve araç kullanmama adli kontrol tedbirleri ile serbest bırakıldı. Kaza tespit tutanağında asli kusurlu olarak çocuk gösteriliyor" dedi.

Beştaş'ın paylaşımı şöyle:

"Yüksekova’da Uzman çavuşu’un özel aracı ile dün çarptığı 5 yaşındaki çocuk büyüyemeden toprağın altına girdi. Fail uzman çavuş yurt dışı yasağı ve araç kullanmama adli kontrol tedbirleri ile serbest bırakıldı. Kaza tespit tutanağında asli kusurlu olarak çocuk gösteriliyor. Çocuk öldüğü için suçlu. Kürt çocukları yaşasa da ölsede suçlu. Değişmeyen hükümlerden…!"

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar