Newroz'un sloganı belli oldu

Newroz'un sloganı belli oldu
17 Mart'ta Nusaybin'de startı verilecek kutlamaların finali ise 21 Mart'ta Diyarbakır ve Van'da yapılacak. ARTI GERÇEK – Türkiye'de bu yıl yapılacak Newroz...

17 Mart'ta Nusaybin'de startı verilecek kutlamaların finali ise 21 Mart'ta Diyarbakır ve Van'da yapılacak.

ARTI GERÇEK – Türkiye'de bu yıl yapılacak Newroz kutlamaların programı belli oldu. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından çıkarılan program kapsamında Newroz, 17-21 Mart tarihleri arasında 35 ayrı merkezde kutlanacak.

İLK NUSAYBİN'DE YAPILACAK 

Kutlamaların bu yıl ki sloganı ise "Mutlaka kazanacağız" olarak belirlendi. Kutlamaların startı 17 Mart’ta Nusaybin’de verilecek. 21 Mart günü Diyarbakır ve Van'da yapılacak mitinglerle de kutlamalar son bulacak.

Newroz programı şöyle:

17 Mart Cuma: Nusaybin

18 Mart Cumartesi: İzmir, Bursa, Adana, Dersin, Antep, Mardin, Malatya, Bingöl, Doğubayazıt, Manisa, Kocaeli, Siirt.

19 Mart Pazar: İstanbul, Mersin, Antalya, Urfa, Yüksekova, Batman, Konya, Karakoçan, Kars, Hatay, Kızıltepe.

20 Mart Pazartesi: Muş, Cizre, Adıyaman, Iğdır, Bitlis, Hakkari, Ağrı, Bingöl.

21 Mart Salı: Diyarbakır ve Van.

Aynı zamanda referandum kampanyasına da denk gelecek olan kutlamalar, "Hayır" kampanyasıyla ortaklaştırılacak. Oluşturulacak komisyonlar tarafından gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra kısa sürede Newroz kutlamaları için resmi başvurularda bulunacak. Geçtiğimiz yıl izin verilmemesine rağmen birçok merkezde gerçekleştirilen kutlamalara yüz binlerce kişi katılmıştı. Hükümetin OHAL sürecinden dolayı Newroz konusundaki tavrının ne olacağı ise merak konusu.

Öne Çıkanlar