Özdağ'ın açıklamasının ardından Manisa'da Zafer Partisi Alaşehir ilçe teşkilatı istifa etti

Özdağ'ın açıklamasının ardından Manisa'da Zafer Partisi Alaşehir ilçe teşkilatı istifa etti
Yayınlanma:
A+ A-
Ümit Özdağ'ın CHP'ye destek açıklamasının kendilerinin milliyetçilik anlayışına ters düştüğünü söyleyen Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Zafer Partisi İlçe Başkanı Süleyman Şah ve teşkilatı partilerinden istifa etti.

Artı Gerçek - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ dün, ikinci tura kalan 13. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

Özdağ'ın açıklamasından sonra Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Zafer Partisi İlçe Başkanı Süleyman Şah ve teşkilatı, Cumhurbaşkanı Seçimi 2. tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini bildirerek partilerinden istifa etti.

Şah, yaptığı açıklamada, parti yetkililerinin CHP'ye destek açıklamasının kendilerinin milliyetçilik anlayışına ters düştüğünü kaydetti

İkinci turda Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararı aldıklarını belirten Süleyman Şah, şunları aktardı:

"Cumhurbaşkanı adayımız sayın Sinan Oğan Cumhur İttifakı'nı, Zafer Partisi ise Millet İttifakı'nı destekleme kararı almıştır. Kuruluşumuzdan başlayıp imza sürecimiz ve seçim süreci boyunca çok emekler verilip sıkıntılar çekilerek, tamamen kendi imkanlarımızla çalışmalar yapıp ilçemizde ses getirmeye çalıştık. Şu ana kadar bize destek olanlara teşekkür ediyorum. Yaptığımız istişareler sonucunda aldığımız karar şudur ki, PKK'nın ülkemizde bir iç savaş zemini hazırladığı, terör savunucularının da destekleyerek planlar yapıldığı düşüncemizi ön görerek, Alaşehir'deki Atatürk çizgisindeki milliyetçiler olarak her türlü terör destekli bir ittifak içerisinde olmaktansa Cumhurbaşkanı adayımız olan Sinan Oğan'ın tarafında yer almayı şeref sayarız. Millet İttifakı tarafında olmayıp yönetim olarak istifamızı sunar, seçimlerimizin demokratik ve güvenli bir ortamda yapılmasını temenni ederiz." (AA)

Öne Çıkanlar