Öztürk Yılmaz'ı yaralayan saldırgan tutuklandı

Öztürk Yılmaz'ı yaralayan saldırgan tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçakla yaralayan Serhat K. ifadesinde, saldırıyı anlattı. Nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sorgusunun ardından Serhat K, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Artı Gerçek - Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçakla yaralayan zanlı Serhat K, Ankara Adliyesi'ne sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren şüpheli, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sorgusunun ardından Serhat K, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

Serhat K., Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinde, Öztürk Yılmaz'ı sosyal medya hesabından devlet büyüklerine yönelik paylaşımları nedeniyle bıçakladığını ileri sürdü.

'KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM'

Kimseden talimat almadığını öne süren zanlı, ifadesinde şunları söyledi: "Olayı kendi düşüncem ve irademle yaptım. Ankara'ya gelme amacım Öztürk Yılmaz'ı yaralamak içindi. Bu olayla ilgili hiç kimseden maddi destek almadım. Zaten olayı gerçekleştirdikten sonra AŞTİ'ye geldiğimde cebimde 225 lira param vardı. Bunun 200 lirasını otobüs parası verdim. Üzerimde başka para yoktu. İstanbul'a gittikten sonra ailemi görüp daha sonra teslim olacaktım. Olayı gerçekleştirdiğim için pişmanım" dedi.

'1,5 MİLYON DOLAR KAÇ TL EDER' DİYE ARATMIŞ

Serhat K., cep telefonunda yapılan incelemede; arama motorunda çıkan '1,5 milyon dolar kaç TL eder?' aramasıyla ilgili soruya, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla '1,5 milyon dolar' yazmış olabileceğini söyledi. Yine arama motorunda 'nitelikli adam öldürme' ve 'kasten yaralama' suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da şu yanıtı verdi: "Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum."

Saldırıyı gerçekleştirdiği gün saat 16:07’de 'WhatsApp' durumu mesajında 'Ya devlet başa ya kuzgun leşe' yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K., "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.

T.B. SORULDU

Serhat K., sosyal medya hesaplarında birlikte çok sayıda fotoğrafı bulunan T.B. adlı kişinin kim olduğu yönündeki soruya da "T.B. isimli şahsı yaklaşık 6 yıldır İstanbul’dan tanırım. Kendisi hemşerim olur, esnaftır. Denk geldiğimizde görüşürüz, aramızda ticari herhangi bir ilişki yoktur. Tanışıklık dışında da herhangi bir şekilde bir ilişkimiz yoktur. En son Ankara’ya gelmeden önce telefonda görüştüm. Öztürk Yılmaz’a yönelik bıçaklama olayıyla T.B.’nin bir ilgisi ve haberi yoktur. T.B.’den bu konu ile ilgili herhangi bir talimat almadım" cevabını verdi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz, önceki gün, partisinin genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğramış ve Güven Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Olayın ardından kaçan saldırgan, Bolu'da yakalanmıştı. (DHA)

Öne Çıkanlar