Patiswiss kurucusu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu sosyal medya hesaplarını kapattı

Patiswiss kurucusu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu sosyal medya hesaplarını kapattı
Bir tüketicisini tehdit etmesi sonrası gündemden düşmeyen Patiswiss marka çikolata şirketinin kurucusu Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, sosyal medya hesaplarını kapattı. Son olarak, Tunaoğlu'nun yüksek lisans diplomasının gerçek olup olmadığı sorgulanmıştı.

Artı Gerçek - Bir tüketicinin küflü çikolata şikâyetine verdiği yanıtla tepki çektikten sonra kurucusu olduğu çikolata markası Patiswiss'in CEO'luğundan istifa eden Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, sosyal medya hesaplarını da kapattı. Tunaoğlu'nun, bugüne dek son derece faal biçimde kullandığı sosyal medya hesaplarını kapatma kararının, Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programından mezun olduğu bilgisinin sorgulanması üzerine gelmesi dikkat çekti.

'EN İYİ KİTAPLARI OKUYORUM'

Müşterisini azarlaması sonrasında, Elif Aslı Yıldız'ın LinkedIn ve Instagram üzerinden yaptığı yüzlerce paylaşım sosyal medyada mercek altına alınmıştı. Müşterileri daha önceden azarladığı başka paylaşımlar, "en iyi kitapları kendisinin okuduğuna" dair videolar ve yöneticilik dersleri verdiği paylaşımlar gündeme gelmişti.

YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI GERÇEK Mİ?

Öte yandan, biyografisinde yazan "2011-2013 arasında Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptığı" bilgisi de sorgulanmıştı. Zira, üniversitenin sitesinde Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun 2011-2013 arasında tamamladığını savunduğu programın, aslında 2012-2013 öğretim yılının bahar döneminde başlayıp ilk mezununu da 2015 yılında verdiği yazıyordu.

Patiswiss şirketinin işçi haklarını sistematik olarak ihlal ettiğinin de ortaya çıkmasının gölgesinde, Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu lüks yaşamını ve "bilgilerini" sergilediği sosyal medya hesapları giderek daha fazla tepki çekti. Tunaoğlu da, 'personası'nı inşa etmek için çok sık kullandığı LinkedIn ve Instagram hesaplarını kapattı.

NE OLMUŞTU?

Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, bir tüketicinin aldığı Patiswiss marka çikolatanın küflü olduğuna dair kendisini etiketlediği paylaşımına şahsen cevap vermiş, "evinin nemli olabileceğini" iddia edip "avukat yollama" tehdidi savurmuştu. Tunaoğlu, daha sonra CEO olarak yine şahsen yazdığı bazı mesajları silmiş, sonunda şirketin hesabından bir özür mesajı yayımlansa da tepkiler dinmeyince kendi kurduğu şirketin CEO'luğundan istifa ederek konu kapatmaya çalışmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar