Polat çiftinin tutuklu avukatı Tekirdağ Cezaevi'ne nakledildi

Polat çiftinin tutuklu avukatı Tekirdağ Cezaevi'ne nakledildi
Yayınlanma:
A+ A-
Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklu olan avukatı Ahmet Gün, Marmara Cezaevi’nden Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna nakledildi. Gün, dün etkin pişmanlık başvurusu yapmıştı.

Artı Gerçek - Dilan-Engin Polat çiftinin şirketlerinin mali müşavirliğini yapan avukat Ahmet Gün, Silivri'deki Marmara Cezaevi'nden Tekirdağ Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna sevk edildi. Dün ise tutuklu Engin Polat'ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat, dayısı Metin Yılmaz, Dilan Polat'ın erkek kardeşi Can Doğu’nun Tekirdağ Cezaevi'ne nakledildiği öğrenildi.

Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu'nun da aralarında olduğu 14 şüpheli, 5 Kasım günü "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "vergi usul kanununa muhalefet", "mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek", "Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme" suçlarından tutuklanmıştı. Tutuklanan isimlerden biri de şirketlerinin mali müşavirliğini yapan avukat Ahmet Gün'dü.

'ETKİN PİŞMANLIK'TAN YARARLANMAK İSTEMİŞTİ

Ahmet Gün ile ilgili dün (16 Kasım) yeni bir gelişme yaşanmış, Gün'ün 'etkin pişmanlık' yasasından yararlanmak istediği; 3 saat süren ifadesinde, savcıya sahte faturalar hakkında bilgi verdiği, Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat'ın örgüt içindeki yerlerinden bahsettiği öğrenilmişti. (DHA,HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar