Prof. Dr. Naci Görür’den Erzurum depremi açıklaması: Doğu Anadolu'da bu depremler beklenebilir

Prof. Dr. Naci Görür’den Erzurum depremi açıklaması: Doğu Anadolu'da bu depremler beklenebilir
Prof. Dr. Naci Görür, Erzurum'da meydana gelen depremle ilgili, ‘6 Şubat depremleri sonucu sıkışan Doğu Anadolu'da bu depremler beklenebilir’ dedi. Prof. Dr. Görür, aynı beklentinin Adıyaman-Hakkari arasındaki bindirme zonunda da olduğunu söyledi.

Artı Gerçek - Konya'nın Selçuklu ilçesinde dün 5.0 büyüklüğünde, Erzurum’un Narman ilçesinde ise 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den Konya ve Erzurum’da meydana gelen depreme ilişkin açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Naci Görür, Erzurum’daki meydana gelen depreme ilişkin, “Pınaryolu- Narman/Erzurum'da 4.0 deprem. Horasan batısı Göle arasında uzanan sol yönlü doğrultu fayı üzerinde. 6 Şubat depremleri sonucu sıkışan Doğu Anadolu'da bu depremler beklenebilir. Aynı beklenti Adıyaman-Hakkari arasındaki bindirme zonu için de geçerli” uyarısında bulundu.

Konya’daki 5 büyüklüğünde yaşanan depremle ilgili Görür, “Çandır-Selçuklu/Konya'da 5,1 deprem oldu. Deprem Konya-Çandır hattında, kesikli uzanan fay parçalar üzerinde” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar