Profesör Zoroğlu'na yeni suçlama: Çocuğa verdiği hoparlörden kamera çıktı

Profesör Zoroğlu'na yeni suçlama: Çocuğa verdiği hoparlörden kamera çıktı
Çocuklara ketamin verip yönlendirdiği iddiasıyla tutuklanan Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu'na bir suçlama daha yöneltildi. Çocuklarına uyuşturucu verildiğini belirten aile, Zoroğlu'nun çocuğa verdiği hoparlörden kamera çıktığını söyledi.

Artı Gerçek - Kliniğine gelen çok sayıda çocuğa "çoklu kişilik bozukluğu" teşhisi koyduktan sonra "ilaç vererek ailelerinin kendilerine cinsel istismarda bulunduğu yönünde beyan vermeye zorladığı" gerekçesiyle tutuklanan Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında yeni suçlamalar var.

Birgün gazetesi yazarı Timur Soykan, Salih Zoroğlu'nun hastası olan bir çocuğun ailesinin kendisine anlattıklarını yayınladı. Soykan'ın "Evdeki gizli kameradan Profesör Salih Zoroğlu çıktı" başlıklı yazısında, olayın kamuoyuna yansımasından sonra çok sayıda aile benzer şikayetlerle savcılıklara başvurduğu belirtildi.

Soykan'ın yazısında o ailelerden birinin anlattıklarına yer verildi.

Bir seansta Zoroğlu'nun çocuğa kırmızı araba şeklinde hoparlör verdiği, bundan müzik dinleyerek rahatlayacağını söylediğini belirten aile, bu oyuncak arabanın içinden kamera çıktığını, hafıza kartındaki görüntülerde Zoroğlu'nun da görüldüğü aktardı.

'BABAN ODAYA GİRİNCE BAĞIR' DEDİ'

Anne, çocuğun anlatımıyla hoparlördeki kamerayı farkettiklerini, hoparlöre baktıklarında adaptörün içindeki kamerayı ve hafıza kartını bulduklarını söyledi. Anne, “Bu cihazdan aldığımız kartı bilgisayara taktık. Kartta Profesör Salih Zoroğlu’nun görüntüleri var. Kameraya bakıyor" dedi. Soykan'ın yazısında çocuğun hoparlörle ilgili anlatımı ise şöyle yer aldı:

“Hoca bana ‘Oyuncak arabayı odayı gören yere koy, sürekli fişe tak. Ben neler olduğunu göreyim, elimizde delil olsun’ dedi. Babam odaya girdiğinde bağırıp çağırmamı, camları vurup kırmamı, ‘Bana tecavüz ediyor’ diye bağırmamı söyledi.”

SAVCILIĞA BAŞVURDULAR

Aile operasyon haberini gördükten sonra dün, ellerindeki delillerle savcılığa başvurduklarını dile getirdi

NE OLMUŞTU?

Gerçeğe aykırı cinsel istismar raporu hazırladığı öne sürülen ve FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle Adli Tıp Kurumu'ndaki görevinden ihraç edilen profesör, dün İstanbul'da tutuklanmıştı.

Adli Tıp Kurumu'nda çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarına bakan ve 2016'da 'FETÖ' üyesi olduğu gerekçesiyle KHK kapsamında ihraç edilen Zoroğlu, 2021 yılında Bakırköy'de kendisine ait bir muayenehane kurarak çocuk ve ergen psikiyatrı olarak çalışmaya başlamıştı. İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik 'FETÖ yapılanması' kapsamında da hakkında dava açılan şüphelinin, beş ayrı çocukla ilgili hazırladığı ve aileleri tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı yönündeki raporlar, polis ve savcılığa gönderilmişti.

HAFIZA KAYBI VE HİPNOZ İLACI

Savcılık, benzer ifadelerle mağdur oldukları yönünde beyanda bulunan çocuklarla ilgili konuların peş peşe gelmesi üzerine durumu şüpheli bularak, Zoroğlu hakkında soruşturma başlattı. Söz konusu soruşturma kapsamında İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yürütülen çalışmada, şüphelinin çocuklara 'ketamin' adı verilen, hem anesteziyi başlatmak amacıyla kullanılan, hem de hastayı geçici hafıza kaybı ve hipnoz durumuna sokan ilacı verdiği belirlendi.

İlacın etkisiyle hipnoz durumuna geçen çocukların şüpheli doktorun yönlendirmesiyle "ailelerinin kendilerine cinsel istismarda bulunduğu" yönünde beyan vermelerini sağladığı belirtildi.

TEHDİTLE PARA TALEP ETTİĞİ İDDİASI

Bu yöntemi kullanarak beş ayrı çocuğu cinsel istismara uğradığına inandırarak ailelerinden şikayette bulunmalarını sağladığı iddia edilen şüphelinin hazırladığı raporlarla bazı çocukların aileleri ve avukatlarından tehditle para talep ettiği öne sürüldü.

'FETÖ'YE KAZANDIRMAYA ÇALIŞTI'

Şüphelinin bazı çocukları evinde tedavi adı altına tuttuğu, bazılarını da "Benim ağabeyim, ablam yurt dışında. Sen çok zekisin, seni orada okutalım" vaadiyle "FETÖ'ye kazandırmaya çalıştığı" iddia edildi.

EVİNDE KETAMİN BULUNDU

Polis ekiplerinin çalışmalarının ardından gözaltına alınan şüphelinin evinde yapılan aramada çok sayıda ketamin ve muadili olan ilaçlar ele geçirildi. Çalışmaların devamında şüphelinin yardımcısı olan ve FETÖ ile iltisakı bulunduğu belirtilen A.A'nın yanı sıra eşi Ö.Z, sekreteri İ.A. ile ketamin ilacı temin ettiği belirtilen ve başka bir hastanede görevli olan stajer doktor H.A'yı da yakaladı.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden doktor Süleyman Salih Zoroğlu ile A.A. tutuklanırken, diğer şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar