Rize'de sağanak heyelana yol açtı: 8 köy yolu kapandı

Rize'de sağanak heyelana yol açtı: 8 köy yolu kapandı
Yayınlanma:
A+ A-
Rize’de etkili olan sağanak yağış, sele ve heyelanlara neden oldu. Ardeşen ilçesinde toprak kayması sonucu bir araç sele kapıldı, 8 köyün ana yolu ile bağlantı yolları ulaşıma kapandı.

Artı Gerçek - Ülkeyi etkisi altına alan sağanak yağış birçok kentte derelerin taşmasına, toprak kaymalarına neden oldu. Rize’de şiddetli sağanak sonrası sel oluştu, heyelan ve toprak kayması meydana geldi.

Ardeşen ilçesinde meydana gelen toprak kayması sonrası park halinde bir araç sürüklenerek, bir marketin duvarına yaslandı. Merkeze bağlı Karasu köyünde ise yamaçtan kopup köy yoluna düşen toprak ve irili ufaklı kayalar yolu ulaşıma kapattı.

TUNCA DERESİ TAŞTI

Aşırı yağışlar sonrası Tunca Beldesi'ndeki Tunca Deresi taştı. Derenin sürüklediği odun ve dal parçaları yolun bir bölümünü kapattı. Bölgede yer yer etkili olan sağanak sonrası ekipler yol açma çalışması başlattı.

MUĞLA'DA SAĞANAK YAĞIŞ

Muğla'da ise Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü mevkisinde yağış nedeniyle yollarda su birikintisi oluştu. Esnaf, yol kenarındaki iş yerine akan suyun girmemesi için mücadele etti.

osman-cakli-arti-yazi-2023-10-03t202648-641.jpg

Yağışa hazırlıksız yakalanan turistler de su birikintileri nedeniyle zor anlar yaşadı.

MARDİN'DE DERE TAŞTI, MEYVE BAHÇELERİ ZARAR GÖRDÜ

Sağanak yağış Mardinlileri de zor durumda bıraktı.

2d3cbcf5044527e2b5f34fa267768373.jpg

Mazıdağı ilçesine bağlı kırsal Aşağıocak Mahallesi’nde de etkili olan yağış, dere taşkınına neden oldu. Taşkınla birlikte çiftçilerin meyve bahçeleri zarar gördü. Üreticiler, bahçelerini korumak için yoğun çaba harcadı. (DHA,AA)

Öne Çıkanlar