Hatay'da sağanak yağış etkili oldu, konteyner kentleri su bastı: 'Konteynerler kağıt gibi suyu emiyor'

6 Şubat depremlerinde ağır yıkım yaşayan Hatay, son dönemde de sağanak yağışlara teslim oldu. Bir ay önce sular altında kalan konteyner kentlerde önlem alınmayınca, son yağışlar depremzedeleri yine mağdur etti.

Artı Gerçek - 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde ağır yıkım yaşayan Hatay'da, depremzedelerin temel ihtiyaçları halen karşılanmamışken bu kez de sağanak yağışlar etkili oluyor. Bir ay önceki yağışlarda birçok konteyner kenti su basmasına rağmen hiçbir önlem alınmaması, son yağışların ardından depremzedeleri yine mağdur etti.

Sağanak yağışların ardından depremzedelerin kaldığı konteynerler su altında kalırken, elektrik tesisatları da hayati risk oluşturuyor. Gazeteci Çağdaş Bayraktar, Hatay'daki konteynerlerin su sızıntılarını çektiği videoyla aktardı.

Bayraktar paylaşımında, "Yer, Antakya Kisecik Mahallesi'nde bulunan İhtiyaç Haritası Konteyner Yaşam Alanı(Konteynerkenti). Konteynerler kağıt gibi suyu emiyor, elektrik tesisatı üzerinden yaşamsal tehdit yaratıyor. Kamuoyu oluşması ve yetkililerin gerekeni yapması için illa birileri mi ölmeli?” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar