RTÜK'ten Beyaz TV'ye Rasim Ozan Kütahyalı cezası: 'Suki Yo' şarkısına Türkçe küfürle eşlik etmişti

RTÜK'ten Beyaz TV'ye Rasim Ozan Kütahyalı cezası: 'Suki Yo' şarkısına Türkçe küfürle eşlik etmişti
Yayınlanma:
A+ A-
RTÜK, Rasim Ozan Kütahyalı'nın kullandığı küfür nedeniyle Beyaz TV'ye para cezası verdi. Rasim Ozan Kütahyalı, 'Derin Futbol' programında Japonca 'Suki Yo' şarkısına Türkçe küfür olarak eşlik etmişti.

Artı Gerçek - RTÜK üyesi İlhan Taşcı'nın, Beyaz TV’de yayınlanan, “Derin Futbol” programında Kütahyalı'nın kullandığı küfür nedeniyle RTÜK Başkanlığı’na yaptığı başvuru sonuçlandı.

Taşçı, twitter'dan yaptığı açıklamada, RTÜK'ün Beyaz TV'ye para cezası verdiğini duyurdu. Taşçı, "RTÜK, şikayet dilekçemiz üzerine Rasim Ozan Kütahyalı’nın, 'kirli ve düzeysiz' dili nedeniyle Beyaz TV’ye oybirliğiyle yüzde 3 para cezası verdi. @RasimOzan_K Üst Kurul'un oybirliğiyle aldığı kararı da değerlendirirsin!" dedi.

NE OLMUŞTU?

Kütahyalı, programda, eski hakem Ahmet Çakar'ın yanına giderek, "Hocam, 'Sukiyo' şarkısını söyle" demiş, "u" harfi yerine "i" harfini kullanarak "S...yo, S...yo" diyerek tempo tutmuştu.

Bunun üzerine Taşcı, "Rasim Ozan Kütahyalı utanmıyor, küfrediyor, RTÜK ise üç maymunu oynuyor!" diyerek, RTÜK'e dilekçe vermişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise, “Derin Futbol” programı hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

Programda küfür ettiği eleştirilerine yanıt veren Kütahyalı, twitter'dan yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

"Levent Kırca’nın 30 sene önceki, 'İski Skeci' Türk TV tarihine geçmiş bir skeçtir. 'Jetski skeci' de öyle. Hâlâ izleniyor bu klasikler. Beyaz Futbol da şimdiden bir Türk TV klasiğidir. 'Sukiyo' bölümü de 30 sene sonra izlenecek. İdeolojik kinle bizlere saldıranlar unutmasın bunu..." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar