'Sedat Peker'in verdiği her isim Erdoğan'ı işaret ediyor, SADAT, MİT, Saray hepsi işin içinde'

'Sedat Peker'in verdiği her isim Erdoğan'ı işaret ediyor, SADAT, MİT, Saray hepsi işin içinde'
Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Mayıs 2021 19:00
A+ A-
Gazeteci Can Dündar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in bugün yayınladığı videosundaki iddialarını Artı TV'de değerlendirdi.

ARTI GERÇEK-Suç örgütü lideri Sedat Peker’in son videosunda Suriye'ye kendisi üzerinden cihatçı gruplara nasıl silah gönderildiğini anlatması ve Suriye ile yapılan yasa dışı ticarette Saray'ı işaret etmesi üzerine açıklama yapan gazeteci Can Dündar, "Sedat Peker'in verdiği her isim, sergilediği her örnek Erdoğan'ı işaret ediyor. İşin içinde SADAT, MİT, Saray, Genelkurmay, Petrol ticareti var ve bunlar hep söylenen şeyler ' dedi. 

Artı TV'de yayınlanan Aris Nalcı ile Haber Aktüel programına gazeteci Can Dündar konuk oldu. Dündar, programda Sedat Peker'in iddialarını değerlendirdi.

'BİRİNCİL AĞIZDAN DUYUNCA İNSANLAR ARTIK UMARIM İKNA OLMUŞLARDIR'

Adana'da durdurulan MİT TIR'larıyla Suriye'de El Kaide örgütüne ve IŞİD'e mühimmat götürüldüğü haberini belgeleriyle yayımladığı için hakkında önce dava açılan, ardından Silivri Cezaevi'nde hapse mahkum edilen Dündar, "Birincil ağızdan duyunca insanlar artık umarım ikna olmuşlardır" dedi. Dündar şöyle konuştu: 

"Peker'in açıklamaları sonrasında Haklı çıkmanın güçlülüğü diyelim. Güçlüler her zaman haklı olmayabiliyorlar ama haklılar her zaman güçlü oluyor. Biz söyledik inanmayanlar oldu ama sanırım onun ağzından, birincil ağızdan duyunca insanlar artık umarım ikna olmuşlardır." 

'ERDOĞAN SIKIŞMIŞ DURUMDA'

Peker'in verdiği isimlerin Erdoğan'ı ve Saray'ı işaret ettiğini söyleyen Dündar şöyle devam etti: 

"Verdiği her isim, sergilediği her örnek bir kişiye işaret ediyor. İşler Saray'da yürüyor, izinler oradan alınıyor. Verdiği isim paraların toplandığı yer aslında isim vermeden hep Erdoğan'ı işaret ediyor. Soylu'yu haklı çıkarıyor. Doğru, hedef Erdoğan. Erdoğan'dan habersiz kuş uçmayan bir ülke olduğunu biliyoruz. Erdoğan bunca zaman bir şey söylese Peker'in şimşekleri çakacaktı, Soylu'yu görevden alsa onun bildikleri var, MHP desteği var... Erdoğan sıkışmış durumda. "

'HEPSİ İŞİN İÇİNDE: SADAT, MİT, SARAY, GENELKURMAY'

Suriye'ye gönderilen silahlar ile ilgili MİT'in suçsuz olmadığını söyleyen Dündar, "Birçok iddia vardı MİT TIR'ları ile ilgili. Buzdağının ucundayız. SADAT bunun bir parçası ama bu MİT'i aklamıyor. Binlerce TIR'dan söz ediyoruz, Peker'in dedikleri bu işin bir bölümü. İşin içinde SADAT, MİT, Saray, Genelkurmay, Petrol ticareti var ve bunlar hep söylenen şeyler. Bizzat Putin söyledi bunları. Putin, 'petrol kaçakçılığı yapıyorsunuz, uzaydan izliyoruz' dedi. ABD basınında ağır iddialar çıktı. Elbette onların söylemesi ayrı, Peker'in söylemesi ayrı. Çünkü Peker bir şekilde onlara aracılık eden bir insan" dedi. 

'TÜM TANIKLARIN KONUŞMASI LAZIM'

Bahsi geçen olaylarla ilgili işin içinde olan tüm tanıkların konuşması gerektiğini ifade eden Dündar, "Burada tekli bir yapı yok. Şunu çok iyi biliyoruz; MİT, Saray, Genelkurmay işin içinde. Davutoğlu'nun, bu işte görev alan MİT'çilerin konuşması lazım. Burada devlet çıkarına yapılan bir şey yok bu bir aile çıkarı. Bunların açığa çıkması için tüm tanıkların konuşması lazım" dedi. 

Dündar sözlerini şöyle sürdürdü: 

'KULÜBE HOŞ GELDİN'

"O dönem beni tehdit eden Peker şu an aynı noktaya geldi. Onu da ajanlıkla suçluyorlar. Kulübe hoş geldin demekten başka bir şey gelmiyor aklıma. 

'SUSKUNLUK YASASI BOZULDUĞUNDA GERÇEKLER ORTAYA ÇIKACAKTIR'

Bugün Celal Başlangıç'da söyledi. Aile kitabı önemli, çünkü ortada bir aile var. Bu sadece Erdoğan ailesi değil geniş bir aile. Biri konuşmaya başlarsa herkes birden konuşur. Suskunluk yasası bozulduğu an birden bire birçok gerçek ortaya çıkacaktır. Önemli ve tehlikeli bir noktadayız. Bundan sonra mızrağı çuvala sığdırmaları çok zor. Tüm dünyanın gözü önünde yapılan uluslararası bir silah kaçakçılığı var. 

'BİZ TÜRKİYE'NİN ÇIKARLARI ALEYHİNE BİR İŞ YAPMADIK'

Uluslararsı kamuoyu başından beri farkında Erdoğan'ın ne yaptığının. Kısmen sessiz kaldılar. Sanılmasın ABD veya Rusya çok temiz. Onlar da temiz değil, herkesin buradan nemalandığını biliyoruz. Şunu baştan beri söylemiştik; biz Türkiye'nin çıkarları aleyhine bir iş yapmadık aksine Türkiye'nin çıkarları aleyhine yapılan bir işi ortaya çıkardık."
 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar