Sedat Peker'in yakını: Bu sabah itibarıyla irtibat kuramadık

Sedat Peker'in yakını: Bu sabah itibarıyla irtibat kuramadık
'Sedat Peker ile dün akşam irtibatımız vardı ama bu bu sabah itibarıyla irtibat kuramadık'

El Cezire, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından Türkiye'ye iade edilebileceğini belirten bir analiz yayınlamasının ardından düzeltme geçerek "gözaltı" ifadesinin yer aldığı cümlenin kaldırıldığını açıklamıştı.

Bu haberin ardından Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Sedat Peker'in yakın çevresinden bir isimle irtibata geçti. Halk TV'de yer alan habere göre; Peker'in yakını Saymaz'a "Sedat Peker ile dün akşam irtibatımız vardı ama bu bu sabah itibariyle irtibat kuramadık" bilgisini verdi.

'ÜLKE DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR'

İsmail Saymaz 3 Aralık’ta Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programında Sedat Peker'e ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Saymaz, Peker'in hala Dubai'de ailesi ile birlikte yaşamaya devam ettiğini söylemiş ancak ülke değiştirmek istediğini belirtmişti.

'İNTERNET ERİŞİMİ KESİLDİ'

Peker'in evindeki internet erişiminin kesildiğini aktaran Saymaz şu ifadeleri kullandı:

"Ailesinin de internete erişimi kesildi ama çocukları okul okuyor dolayısıyla onların derslerine erişim sorunu çıktı. Sedat Peker bu engeli aşabilmek için BAE yetkilileri ile temas kurmaya çalışıyor. Henüz bu temaslardan bir sonuç elde edemedi. Yakın çevresine 'Bana bu zulmü edenler bir gün mutlaka bunun sonucunu görecek ve kendileri çocuklarıyla birlikte Türkiye'den kaçacak. Onların gidebileceği bir ülke var mı o zaman göreceğiz' diyor. Sedat Peker başka bir ülkeye gitmek istiyor. Bulunduğu ülke ona bir cezaevine dönüşmeye başladı. Özellikle bulunduğu ülkeyi değiştirmek için bir arayış halinde. İmkan bulursa ülkeyi değiştirecek" 

Ayrıca, Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın ise 30 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada müvekkiliyle 5 gündür iletişim kuramadığını söylemişti.

 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar