Silivri'de otluk alanda başlayan yangın fabrikaya sıçradı: İşçiler tahliye edildi

Yayınlanma:
A+ A-
Silivri'de otluk alanda başlayan yangın fabrikaya sıçradı. İşçiler tahliye edildi. Ekiplerin müdahalesi sürüyor. Bir kişi gözaltına alındı.

Artı Gerçek - İstanbul'un Silivri ilçesinde Alipaşa Mahallesi'nde yol kenarındaki otlarda başlayan yangın fabrikaya sıçradı.

Fabrikada çalışan işçiler tahliye edilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan açıklamada, "Silivri İlçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan otluk alanda saat 12.38'de yangın çıkmış olup, alevler otluk alanın bitişiğinde bulunan fabrikanın bahçesindeki plastik konteynerlere sirayet etmiştir. Olaya 12 itfaiye ekibi, 11 AFAD ekibi müdahale etmektedir. Olayda ölen ya da yaralanan bulunmamakla birlikte iki adet 112 Ambulansı tedbir amaçlı olay yerinde tutulmaktadır" denildi.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği, yangın çıkmasına neden olan E.K. isimli bir kişinin yakalandığını duyurduğu ikinci açıklaması ise şöyle:

"Silivri ilçesi Mimarsinan Mahallesi'nde meydana gelen yangın tamamen söndürülerek soğutma çalışmalarına başlanılmıştır. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, yol kenarındaki kuru otları yakarak yangının çıkmasına sebep olan E.K. isimli şahıs da gözaltına alınmıştır.
Olayla ilgili adli süreç devam etmektedir." (DHA)

Öne Çıkanlar