Sinan Ateş suikastı soruşturması: Avukat Serdar Öktem de tutuklandı

Sinan Ateş suikastı soruşturması: Avukat Serdar Öktem de tutuklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastıyla ilgili gözaltına alınan avukat Serdar Öktem tutuklandı. Soruşturma kapsamında tutuklunan kişi sayısı 18'e yükseldi.

Artı Gerçek - Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan avukat Serdar Öktem de tutuklandı. Böylece soruşturmadaki tutuklu sayısı 18'e yükseldi. Öktem, cinayeti organize etmekle suçlanan Doğukan Çep'in de avukatı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alınan Avukat Serdar Öktem'in emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edilen Öktem, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade verdi. Şüpheli, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

DEMİRBAŞ VE YÜKSEL DÜN TUTUKLANMIŞTI

Avukat Serdar Öktem ile birlikte gözaltına alınan Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel dün tutuklanmıştı.

Tolgahan Demirbaş, cinayetin tetikçisi olduğu iddia edilen kişiyi Ankara dışına çıkarttığı belirtilen kişi. Demirbaş, daha önce iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı, üçüncü kez gözaltına alınmasının ardından tutuklandı. Emre Yüskel de MHP'de özel kalem müdürü.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş 31 Aralık’ta Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

Bursa'da toprağa verilen Sinan Ateş’in cenazesinde ''İntikam'' sloganları atıldı.

Öte yandan olayın üzerinden iki günü aşkın bir süre geçmesine rağmen MHP, Ülkü Ocakları ve MHP’nin yayın organları Türkgün gazetesi, Bengütürk TV sessiz kaldı.

Sinan Ateş'in son olarak İYİ Partililerle fotoğraf paylaştığı görülmüştü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar