Şırnak'ta Ukraynalı geline iki gün iki gece düğün: Bir milyon TL takı takıldı

Şırnak'ta kepçe operatörü Ferhat Aykut ile Ukraynalı moda tasarımcısı Aurika Smirnov iki gün iki gece süren düğünle evlendi. Çİfte 1 milyonluk takı ve para takıldı.

Artı Gerçek - Şırnaklı kepçe operatörü Ferhat Aykut, Ukraynalı moda tasarımcısı Aurika Smirnov Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Taşdelen köyünde 2 gün 2 gece süren düğünle dünya evine girdi. Düğünde geline 600 bin liralık takı, damada da 400 bin liralık para takıldı. Smirnov, meşalelerin yakıldığı, havai fişeklerin atıldığı ve yüzlerce kişinin katıldığı düğünde yöresel kıyafetler giyerek halay çekti. Metrelerce uzanan halay zinciri, havadan da görüntülendi.

sirnak-ukraynali-aurikaya-2-gun-2-gece-45013-2.jpg

Ferhat Aykut, ailesinin kararını duyduklarında olumlu karşıladıklarını ifade ederek, “Düğün çok güzel geçti. Kendisi Ukraynalı, 3 yıllık birlikteliğimiz var ve çok mutluyuz. Dil olarak halen zorluklar yaşanıyor. Üstesinden geliyoruz ama. Düğüne gelen herkese teşekkür ederim. Akrabaların ne tepki vereceğini düşündük, ama önemli olan ‘sevgi ve aşk’ dedik, ailemiz de olumlu karşıladı” ifadelerini kullandı.

sirnak-ukraynali-aurikaya-2-gun-2-gece-45013-1.jpg

‘KONUKLAR ÇOK GÜZEL VE ŞIK’

Aurika Smirnov ise “Dürüst olmak gerekirse çok korktum ama yapmaya karar verdim ve hiçbir şeyden pişman değilim. Bu harika bir kültür, harika gelenekler, her şey harika. Düğünümü gerçekten çok beğendim, tüm konuklar çok güzel ve şık giyimli. Çok memnun oldum” diye konuştu.

sirnak-ukraynali-aurikaya-2-gun-2-gece-45013.jpg

Ferhat’ın ablası Çimen Aykut da Aurika Smirnov ile işaret ve çeviri programlarıyla anlaşabildiklerini söyleyerek, “İnsanların birbirlerini sevmeleri için aynı dili konuşmalarına gerek olmadığını düşünüyorum. Bir insanı sevdiğini hissetmek için, aynı dili konuşmaya gerek yok. Aynı kültüre sahip olman gerekmiyor. Bunları hisler ve hareketlerle de ifade edebiliyorsunuz. Bunu da gelinimiz sayesinde bir kez daha anladık. İlk gördüğümde şaşırmıştım. ‘Evleneceğim’ dedi kardeşim. İşaret diliyle, çeviri programlarıyla anlaşıyoruz” dedi. (DHA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar