Haluk Levent duyurdu: SMA'lı Muzaffer bebeğin annesi çaresizlikten intihar etti

Haluk Levent duyurdu: SMA'lı Muzaffer bebeğin annesi çaresizlikten intihar etti
Eskişehir Tepebaşı'nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz'ın annesi Emine Kiraz intihar etti

Eskişehir Tepebaşı’nda yaşayan ve SMA Tip-1 hastası olan Muzaffer Emin Kiraz’ın annesi Emine Kiraz yaşamına son verdi. Sanatçı Haluk Levent olayı "Annemiz çaresizlikten canına kıydı" ifadeleriyle duyurdu.

Tepabaşı'na bağlı Sütlüce Mahallesi'nde yaşayan Emine Kiraz'ın 10 yıl önce de çocuğunu SMA hastalığından kaybettiği belirtildi.

'EVLADIM İLE ÇEKİLDİĞİM SON FOTOĞRAF'

Hastanede tedavi görmekte olan oğlu ile aynı karede görülen Emine Kiraz fotoğraf ile birlikte "Evladım ile çekildiğim son fotoğraf. Kokusuna hasretim benden ayrı yoğun bakım odalarında acı içinde. Bir anne olarak yalvarıyorum yardım edin. Ben evladımı kaybetmekten çok korkuyorum. Bu acıyı yaşadım bir daha yaşamaya dayanamam. Lütfen elimizden tutun sizlere ihtiyacımız var. Muzaffer evini özledi, annesini özledi, ailesini özledi. Bilmediği yerde bilmediği cihazlar içinde küçücük bedeni ile" notunu paylaştı. 

Muzaffer Emin Kiraz'a destek olmak isteyenler için açılan Muzaffere Umut Ol isimli sosyal medya sayfasından da, intihar haberinin ardından yapılan canlı yayın ile olay doğrulandı. Yayında "maalesef Emine ablamızı kaybettik" ifadesi yer aldı.

HALUK LEVENT: ELİMDEN GELENİ YAPTIM AMA OLMUYOR

SMA’lı hastalar için kampanyalar düzenleyen AHBAP Derneği Genel Başkanı, sanatçı Haluk Levent, Emine Kiraz’ın ölümünü sosyal medya hesabından "Annemiz çaresizlikten canına kıydı" ifadeleriyle duyurdu. Haluk Levent, "İşin içinden çıkamıyoruz. SMA çocukları için TV programı dahi yaptım. Ama olmuyor. 2 milyon dolar toplandı Perşembe günü. Her hafta 1 çocuğumuzu kurtarırız diye düşündüm. Ama zaman yetmiyor. Anneler intihar ediyor. Böyle olmayacak. Bir kaynak lazım. Eksik olan 90 milyon dolar lazım" diyerek yetkililere seslendi.

Emine Kiraz'ın 10 yıl önce diğer çocuğunu da SMA hastalığından kaybettiği öğrenildi.

Öne Çıkanlar