Bakan Soylu ve valiliğin ‘yok’ dediği 3’üncü TIR görüntülendi

Bakan Soylu ve valiliğin ‘yok’ dediği 3’üncü TIR görüntülendi
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ağustos 2022 03:18
A+ A-
Görgü tanıklarının, 3’üncü bir TIR olduğu ve son anda durdurulduğu yönündeki beyanlarına karşılık, Soylu ve Mardin Valiliği'nin 'yok' dediği 3'üncü TIR lastiği patlamış halde görüntülendi.

Mardin’in Derik ilçesinde 20 Ağustos günü Cengiz Hoding’e ait Eti Bakır Fabrikası'ndan tarımsal gübre taşıyan bir TIR’ın kaza yapması sonucu yaralılara yardım etmek isteyenlerin arasına ikinci bir TIR’ın dalması sonucu 21 kişi hayatını kaybetti.

Olayın ardından görgü tanıkları olayda 3’üncü bir TIR’ın daha lastiklerinin patladığını ve son anda durdurulduğunu belirtti. 

SOYLU: ÜÇÜNCÜ TIR'IN VARLIĞI GERÇEK DIŞI BİR DEĞERLENDİRMEDİR

Derik’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise yaptığı açıklamada, görgü tanıklarının 3’üncü TIR olduğu yönündeki sözleri için "Üçüncü tırın varlığı gerçek dışı bir değerlendirmedir. Olayın üçüncü bir tırın varlığı, ona ateş açıldığı gibi bir değerlendirme gerçek dışı bir değerlendirmedir" açıklamasını yaptı.

Olayın başından itibaren sessiz kalan Mardin Valiliği de, yaptığı tek açıklamada, olayda 3’üncü TIR olmadığını savundu. 

‘YOK’ DENİLEN TIR GÖRÜNTÜLENDİ

Mezopotamya Ajansı (MA) ise görgü tanıklarının bahsettiği 3’üncü TIR’ı görüntüledi. Derik ilçesinin girişinde olayın olduğu cadde üzerinde yolun kenarında duran TIR, gübre yükü ile olduğu gibi duruyor.

Tonlarca gübre ile yol kenarında bekleyen TIR’ın zorlukla durabildiği asfalt izlerinden anlaşılırken, lastiğinin patlak olduğu görülüyor.

Bunun yanı sıra diğer lastikleri de aşırı şekilde aşınmış halde olan TIR’ın bir lastiğinin ise yırtılmış halde olduğu görülüyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar