Sözcü yazarları ve yöneticilerine verilen ceza onandı

Sözcü yazarları ve yöneticilerine verilen ceza onandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Ekim 2020 21:17
A+ A-
'FETÖ'ye yardım' suçlamasıyla açılan davada 9 isim yargılanıyordu.

SSözcü gazetesi yazar ve yöneticileri hakkında "FETÖ’ye yardım" iddiasıyla İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği hapis cezaları İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafından onandı. Onama kararının Yargıtay’da temyiz edileceği öğrenildi. 

Sözcü gazetesi avukatı İsmail Yılmaz, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM)’a istinaf başvurusunda "Dava dosyasında deliller yeteri kadar toplanmamıştır. Sadece bilirkişi olmayan bir bilirkişi raporuna dayanarak cezalar verilmiştir. Dosyada müvekkillerimi suçlayacak hiçbir başka delil yoktur. Tanık ifadeleri de müvekkillerimi suçlayıcı türden değildir... gazetesi yazar ve yöneticilerine FETÖ'ye yardımdan dolayı ceza verilmesi akıl tutulmasından başka bir şey değildir" demişti. 

Yerel mahkeme; Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru’ya 3 yıl 6 ay 15’er gün, Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ve sozcu.com.tr Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin’e 3 yıl 4’er ay, sozcu.com.tr Haber Koordinatörü Yücel Arı, Muhabir Gökmen Ulu ve muhasebe görevlisi Yonca Yücekaleli’ye 2 yıl 1’er hapis cezası vermişti. Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay’ın dosyası ayrılırken, sozcu.com.tr’nin eski haber müdürü Mediha Olgun ise beraat etmişti.

Öne Çıkanlar