Spor spikeri Güntekin Onay'dan Ebrar Karakurt'u hedef gösteren Melih Gökçek'e tepki: Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor

Spor spikeri Güntekin Onay'dan Ebrar Karakurt'u hedef gösteren Melih Gökçek'e tepki: Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor
Ebrar Karakurt'u hedef gösteren eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tepki geldi: Senden korkan da senin gibi olsun, hadi yaz! Nasıl zengin oldun? Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor!

Artı Gerçek - beIN Sports'ta görev yapan spor spikeri Güntekin Onay, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt'u hedef gösteren ve nefret söyleminde bulunan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tepki gösterdi.

Onay’ın söz konusu paylaşımları şu şekilde:

"Bence bu ülkede belli ve yobaz bir kesimin düşünceleri gereksiz yere fazla ciddiye alınıyor. Türkiye'nin bence en az %97-98'i voleybolcu kızlarımızın başarısı ile mutlu ve gurur duyuyor! Gerek yok polemiğe, ciddiye almayın 3-5 müptezeli, cahili! Şampiyonluğu kutlayın!

'BU ÜLKE SENDEN TİKSİNİYOR'

Melih Gökçek! Senin de ne iş yaptığın? Nasıl para kazandığın belli değil! Yolsuzluk iddiaları tavan yapmış! Sen ne iş yapıyorsun da böyle bir servetin var? Kamuoyuna bi açıklarsan çok mutlu olacağız? Hadi bekliyoruz! Senden korkan da senin gibi olsun, hadi yaz! Nasıl zengin oldun? Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum! Kimse bu vatandaşın hakkını gasp edemez.

Bana yakın arkadaşlarım mesaj atıyor "Aman dikkat et" diye! Melih Gökçek yüzünden dikkat edeceksem zaten hepimiz yoluna gelmişizdir. Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur.

Lütfen bu ülkenin emekçisini, memurunu, garibanını biraz düşünüyorsan ses etme artık! Yeter, Sayın Gökçek!

Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur.”

NE OLMUŞTU?

"Abdulhamid" isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Karakurt’un paylaşımının altına “Müslüman Türk milleti olarak sana tahammül etmeye devam ediyoruz…” diye yazmış, Karakurt ise bu yoruma “Boş yapma Abdülhamid” yazarak cevap vermiş, ardından sosyal medyada hedef gösterilmişti.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nda A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın finale yükselmesi sonrası Ebrar Karakurt'u hedef göstermiş ve nefret söyleminde bulunmuştu.

Gökçek, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sen milli takıma layık olmayan bir LGBTL’lisin. Abdülhamid’e saldırdığına göre senin kökünü araştırmak gerek. Bir sporcu siyaset yapacaksa sporu bıraksın. Atın bunu milli takımdan. Milli takıma leke düşmesin.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın finalde Sırbistan'ı mağlup edip şampiyon olması sonrası ise Gökçek, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katkıları dolayısıyla şampiyonlukların geldiğini' belirtmiş ve Ebrar Karakurt konusunda 'geri adım atmadığını' söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar